Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Samorząd złożył wniosek o przejęcie Uzdrowiska Horyniec

0
Podziel się:

Samorząd województwa podkarpackiego złożył wniosek do Ministerstwa Skarbu
Państwa o komunalizację Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie). Samorząd od stycznia
br. jest już właścicielem Uzdrowiska Rymanów w Rymanowie Zdroju.

Samorząd województwa podkarpackiego złożył wniosek do Ministerstwa Skarbu Państwa o komunalizację Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie). Samorząd od stycznia br. jest już właścicielem Uzdrowiska Rymanów w Rymanowie Zdroju.

Jak poinformował PAP Daniel Kozik z biura prasowego urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, teraz przygotowywany będzie pięcioletni plan rozwoju uzdrowiska, który także zostanie przesłany do MSP. "Obecnie czekamy na udostępnienie nam przez resort dokumentacji ekonomiczno-finansowej spółki. Na jej podstawie przygotowany będzie w urzędzie marszałkowskim plan rozwoju uzdrowiska" - dodał.

Komunalizacja uzdrowiska w Horyńcu jest możliwa, ponieważ proces prywatyzacyjny, jaki był prowadzony przez MSP zakończył się bez rozstrzygnięcia. Resort ogłosił na początku maja, że prowadzone od kilku miesięcy negocjacje równoległe z dwoma podmiotami nie przyniosły rezultatu.

Jak poinformował PAP Wojciech Konefał z biura prasowego MSP, decyzja o przejęciu przez samorząd uzdrowiska zapadnie po analizie planu rozwoju spółki, który przedstawi samorząd.

Podkreślił, że decyzja ministra skarbu państwa o komunalizacji ma charakter fakultatywny i jest podejmowana z uwzględnieniem całokształtu czynników związanych ze spółką, regionem, jak i polityką przekształceń własnościowych.

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób.

Jak wynika z danych MSP dotychczas skomunalizowanych zostało siedem uzdrowisk w kraju: trzy w 2012 r. i cztery w 2013 r. (PAP)

huk/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)