Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Silny wiatr na bieszczadzkich połoninach, w górach zamiecie

0
Podziel się

W Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu wieje bardzo silny wiatr. Jego
prędkość wynosi 80 km/godz. Wyżej w górach występują zawieje i zamiecie śnieżne - poinformował w
piątek rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec.

bEgJUtCd

W Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu wieje bardzo silny wiatr. Jego prędkość wynosi 80 km/godz. Wyżej w górach występują zawieje i zamiecie śnieżne - poinformował w piątek rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec.

"Na bieszczadzkich połoninach termometry wskazują 17 stopni mrozu. Dodatkowym utrudnieniem jest mgła, która ogranicza tam widoczność do 50 metrów. Silny wiatr w górnych partiach gór powoduje zamiecie i zawieje śnieżne" - powiedział ratownik.

W położonych niżej Ustrzykach Górnych temperatura powietrza wynosi minus 10 stopi Celsjusza. W bieszczadzkich dolinach widać w promieniu jednego kilometra, wieje umiarkowany wiatr.

bEgJUtCf

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim leży średnio od 10 do 30 cm śniegu. Na połoninach w nocy spadło ok. 5 cm świeżego śniegu. W ocenie GOPR, ograniczona widoczność i silny wiatr sprawiają, że w górnych partiach Bieszczad warunki turystyczne są bardzo trudne, w dolinach - dostateczne.

Na północnych stokach powyżej górnej granicy lasu w Bieszczadach nadal obowiązuje lokalnie pierwszy, najniższy w pięciostopniowej rosnącej skali, stopień zagrożenia lawinowego.(PAP)

kyc/ pz/

bEgJUtCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)