Notowania

wiadomości
22.01.2014 15:01

Podkarpackie: Usunięto wszystkie awarie linii energetycznych

# dochodzi informacja o usunięciu wszystkich awarii #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o usunięciu wszystkich awarii #

22.01. Rzeszów (PAP) - Na Podkarpaciu udało się w środę usunąć wszystkie awarie linii energetycznych. Problemy z dostawą prądu występowały w regionie od kilku dni; we wtorku prądu nie miało nawet ponad 20 tys. odbiorców.

Jak poinformował PAP w środę Łukasz Boczar z rzeszowskiego oddziału spółki PGE Dystrybucja, wszyscy odbiorcy na Podkarpaciu mają już zasilanie.

Zaznaczył jednak, że na obszarze działania rzeszowskiego oddziału poza Podkarpaciem są rejony, gdzie nadal awarie występują. M.in. w okolicach Janowa Lubelskiego (woj. lubelskie), gdzie zasilania nie ma ok. 1 tys. odbiorców oraz w okolicach Staszowa (woj. świętokrzyskie) tam prądu nie ma ok. 3 tys. odbiorców.

Boczar zapewnił, że służby energetyczne będą usuwać awarie do późnego wieczora. W miejscach, gdzie nie będzie można naprawić linii (np. w przypadku połamanych słupów) prąd dostarczać będą agregaty.

Awarie, jakie od kilku dni występowały w tym regionie Polski to wynik przede wszystkich opadów marznącego deszczu, które spowodowały oblodzenie i uszkodzenie linii energetycznych. (PAP)

huk/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz