Notowania

wiadomości
01.12.2011 15:39

Podkarpackie: W Jaśle powstanie fabryka mebli

W Jaśle (Podkarpackie) budowana jest najnowocześniejsza fabryka mebli w Europie. Inwestycja, którą buduje firma Nowy Styl, kosztować będzie ponad 105 mln zł; współfinansowana jest z funduszy unijnych. Spółka należy do Grupy Nowy Styl.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Jaśle (Podkarpackie) budowana jest najnowocześniejsza fabryka mebli w Europie. Inwestycja, którą buduje firma Nowy Styl, kosztować będzie ponad 105 mln zł; współfinansowana jest z funduszy unijnych. Spółka należy do Grupy Nowy Styl.

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Jaśle wiceprezes zarządu Grupy Nowy Styl Jerzy Krzanowski, będzie to pierwsza fabryka mebli budowana w Europie od kilku lat.

"Ze względu na kryzys nikt od ok. 3 lat nie zdecydował się na budowę fabryki mebli. Branża meblarska przez kryzys skurczyła się o ok. 40 proc. i w takiej sytuacji nikt nie buduje fabryk. Dlatego trochę spowolniliśmy oddanie naszej fabryki, która gotowa będzie w 2014 r., choć pewnie moglibyśmy ją oddać w roku przyszłym" - dodał.

Krzanowski podkreślił, że zakład będzie w pełni zautomatyzowany. Osoby, które zatrudnione będą w fabryce, praktycznie nie będą pracować fizycznie. "Będą obsługiwać komputery, a maszyny tylko wówczas, gdy się zepsują" - zaznaczył.

W opinii kierownik projektu budowy nowej fabryki Marii Lasek, słowem które najlepiej pasuje do zakładu, to innowacyjność. "Polegać ona będzie m.in. na tym, że każdy będzie mógł zaaranżować np. swoje biuro i złożyć zamówienie na meble przez internet. My je wykonamy i dostarczymy" - dodała.

Lasek zaznaczyła, że dzięki takiemu rozwiązaniu skróci się o 80 proc. czas od złożenie zamówienia do dostarczenia. "Obecnie czas realizacji zamówienia jest jednym z najważniejszych kryteriów konkurencyjności" - powiedziała.

Dzięki nowemu zakładowi utworzonych zostanie 90 nowych miejsc pracy; połowę z zatrudnionych stanowić mają kobiety. Całkowity koszt powstania fabryki to ponad 105 mln zł, z tej kwoty blisko 40 mln zł stanowi dofinansowanie unijne.

Projekt pn. "Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim - budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim" współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

Grupa Nowy Styl z Krosna jest jednym z największych producentów m.in. krzeseł i mebli na świecie; tworzy ją kilkanaście powiązanych kapitałowo spółek działających w 12 krajach. Zatrudnia ok. 6 tys. osób. Grupa sprzedaje swoje produkty poprzez pięć marek, w blisko 60 krajach. (PAP)

huk/ je/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz