Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Wkrótce otwarcie odcinka autostrady A4 Radymno-Korczowa

0
Podziel się:

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia rzeszowski oddział Generalnej
Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planuje oddać do użytku prawie 22- kilometrowy odcinek
autostrady A4 od Radymna do granicy państwa w Korczowej.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planuje oddać do użytku prawie 22- kilometrowy odcinek autostrady A4 od Radymna do granicy państwa w Korczowej.

Jak poinformował PAP we wtorek Bartosz Wysocki z GDDKiA w Rzeszowie, trwa odbiór tej inwestycji. "Czekamy m.in. na wydanie decyzji na użytkowanie obiektów drogowych. Mamy nadzieję, że wszelkie niezbędne zezwolenia uda się uzyskać przed świętami Bożego Narodzenia" - dodał.

Prawie 22-kilometrowy odcinek autostrady A4 Radymno-Korczowa budowała grecka firma J&P Avax. Inwestycja realizowana była systemem projektuj-buduj; wartość umowy wyniosła prawie 820 mln zł. Odcinek ten, podobnie jak cała autostrada A4 na Podkarpaciu, miał być gotowy na Euro 2012.

Grecka spółka oprócz drogi wybudowała również m.in. dwa wiadukty oraz estakadę z przejściem dla zwierząt.

Do tej pory wybudowano autostradę A4 od polsko-niemieckiej granicy w Jędrzychowicach przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków do Tarnowa. W budowie są jeszcze dwa odcinki tej trasy od Tarnowa do Dębicy i od Rzeszowa do Jarosławia; oba mają być gotowe do końca 2014 r. Łączna długość autostrady A4 w Polsce wyniesie ok. 670 km. (PAP)

huk/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)