Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2011 17:33

Podkarpackie: Wojewódzka konwencja PSL odbyła się w Rzeszowie

Równe dopłaty dla rolników w całej UE oraz bezpłatne przedszkola włączone w system edukacji m.in. o tym mówił lider podkarpackich struktur PSL, wiceminister Jan Bury na sobotniej konwencji wojewódzkiej tej partii w Rzeszowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Równe dopłaty dla rolników w całej UE oraz bezpłatne przedszkola włączone w system edukacji m.in. o tym mówił lider podkarpackich struktur PSL, wiceminister Jan Bury na sobotniej konwencji wojewódzkiej tej partii w Rzeszowie. *

Bury w swoim przemówieniu podkreślił, że PSL jest partią o ponad wiekowej tradycji i każdy członek ugrupowania powinien czuć się dumny z przeszłości PSL. "Zielona legitymacja PSL jest przekazywana z pokolenia na pokolenie i w tym tkwi nasz siła. Tkwi w naszej historii, tożsamości i prawdzie wobec poprzednich pokoleń" - dodał.

Wiceminister skarbu zaznaczył, że cztery lata koalicji PO i PSL były dobrym czasem dla Polski. W jego ocenie, Polska rozwijała się, mimo kryzysu dotykającego od trzech lat światowe rynki. "Zafundowaliśmy Polsce stabilność, spokój i rozwój" - mówił prezes PSL na Podkarpaciu.

Wśród sukcesów rządu wymienił również m.in. umocnienie pozycji Polski w Europie. "Już nikt się nie śmieje z Polski. Powiem więcej, podają Polskę jako przykład: wzrostu gospodarczego, wykorzystania środków unijnych, zmniejszenia bezrobocia. To także nasza zasługa, bądźmy zadowoleni, bo my współrządziliśmy" - podkreślił.

Bury zaznaczył, że na listach PSL, w obu podkarpackich okręgach wyborczych, kobiety stanowią 40 proc. kandydatów. Dodał, że partia w historii nigdy nie miała na listach tylu kobiet. "Teraz zrobiliśmy to z nawiązką. Oddajemy wam to, co przez 40 lat ludowcy nie chcieli wam dać" - żartował wiceminister.

Wśród problemów, którymi PSL chce się zająć po wyborach i w ewentualnym rządzie, jest bezrobocie wśród młodych ludzi. Jak podał Bury, obecnie 1,8 mln osób jest bez pracy, a wielu z nich to absolwenci uczelni wyższych.

"Trzeba stworzyć system zachęt i ulg dla przedsiębiorców, aby tworzyli nowe miejsca pracy, bez tego Polska sobie nie poradzi, a młodzi uciekną za granicę. Przedsiębiorcom musi opłacać się zatrudniać młode osoby" - mówił.

Wiceminister opowiedział się również za bezpłatnymi przedszkolami oraz równym dostępem do państwowych uczelni wyższych dla młodzieży ze wsi i miast.

Podczas konwencji zaprezentowany został również komitet honorowy PSL na Podkarpaciu. Jego przewodniczącym został Aleksander Bentkowski, który był m.in. ministrem sprawiedliwości w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Wśród pozostałych członków komitetu są m.in. wicemistrz świata na żużlu Jarosław Hampel, marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta oraz prezes Transsystemu Stanisław Sroka.

W konwencji udział wzięło ok. 300 osób, w tym niemal wszyscy kandydaci PSL, którzy będą ubiegać się o mandat w zbliżających się wyborach parlamentarnych. (PAP)

huk/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz