Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Wspólny projekt Przemyśla i słowackiego miasta Humenne

0
Podziel się:

Samorząd Przemyśla (Podkarpackie) razem ze słowackim miastem Humenne
realizuje wspólny projekt, którego celem jest rozwój turystyki w obu ośrodkach. Wartość projektu,
finansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja, to ponad 40 tys. euro.

Samorząd Przemyśla (Podkarpackie) razem ze słowackim miastem Humenne realizuje wspólny projekt, którego celem jest rozwój turystyki w obu ośrodkach. Wartość projektu, finansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja, to ponad 40 tys. euro.

Jak poinformował PAP naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta w Przemyślu, Jan Jarosz, rekreacja i turystyka odgrywa w obu miastach bardzo istotną rolę.

"Dlatego niezwykle ważne są wszelkie inwestycje w infrastrukturę turystyczną i tworzenie atrakcyjnych produktów turystycznych. Bez zapewnienia wysokiej jakości usług nie uda się przyciągnąć i zatrzymać współczesnego, wymagającego turysty. Projekt, który realizujemy, niewątpliwie przyczynia się do wzbogacenia oferty turystycznej obu miast" - wyjaśnił.

W ramach projektu wytyczone zostaną oraz oznakowane miejskie szlaki spacerowe, które przebiegać będą w pobliżu najcenniejszych historycznie obiektów obu miast.

W Przemyślu wytyczone zostaną dwa szlaki: Staromiejski (niebieski) będzie miał swój początek i koniec na zabytkowym Rynku Starego Miasta, jego długość wyniesie ok. 3,5 km, przewidywany czas przejścia wynosić będzie ok. 2 godzin. Drugi szlak - Zasański (czerwony) będzie miał swój początek i koniec na Placu Orląt Przemyskich, jego szacowana długość wynosi 9 kilometrów, a czas przejścia to ok. 3 godz.

W Humennem zostanie wytyczony jeden szlak o długości ok. 3,5 km, który będzie można pokonać w 2 godziny.

Jak zaznaczył Jarosz, oprócz wytyczenia szlaków, projekt zakłada wspólne opracowanie i wydanie folderu promocyjnego pt. "Szlakiem dziedzictwa kulturowego Przemyśl-Humenne".

"Folder wyjdzie w nakładzie 26 tys. sztuk, będzie opisywał szlaki, które powstały w obu miastach. Broszury będą wydane w czterech językach: polskim, słowackim, angielskim i niemieckim. Razem z naszym słowackim partnerem zorganizujemy również konferencję dla przedstawicieli branży turystycznej. Połączona ona zostanie z uroczystym otwarciem szlaków spacerowych w Przemyślu. Odbędzie się we wrześniu" - wyjaśnił Jarosz.

Projekt pn. "Szlakiem dziedzictwa kulturowego Przemyśl-Humenne" współfinansowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Jego całkowita wartość to ponad 40 tys. euro. Z tej kwoty unijne dofinansowanie wynosi ponad 34 tys. euro.(PAP)

huk/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)