Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Wybrano ofertę na dokończenie budowy obwodnicy Ropczyc

0
Podziel się

Skanska na 7,6 mln zł wyceniła dokończenie budowy obwodnicy Ropczyc
(Podkarpackie) w ciągu drogi krajowej nr 4 - poinformowała w czwartek rzeczniczka oddziału
Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, Joanna Rarus.

bEgJPFVh

Skanska na 7,6 mln zł wyceniła dokończenie budowy obwodnicy Ropczyc (Podkarpackie) w ciągu drogi krajowej nr 4 - poinformowała w czwartek rzeczniczka oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, Joanna Rarus.

"Jest to najkorzystniejsza oferta, jaka wpłynęła w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez rzeszowski oddział GDDKiA. Od dnia podpisania umowy wykonawca będzie miał cztery miesiące na ukończenie tej inwestycji" - powiedziała Rarus.

W ramach kontraktu Skanska wykona roboty niezakończone lub niewykonane przez poprzedniego wykonawcę. "Firma Drogbud miała je zakończyć do końca grudnia ubiegłego roku, ale nie wywiązała się z tego zadania" - dodała Rarus.

bEgJPFVj

Budowa obwodnicy Ropczyc ruszyła latem 2008 r. i pierwotnie miała zakończyć się w grudniu 2009 r. Jednak po powodzi, jaka nawiedziła Ropczyce w 2009 r., Drogbud wnioskował o przedłużenie terminu robót.

Ostatecznie obwodnicę Ropczyc uruchomiono w listopadzie 2010 r. Kosztowała ok. 170 mln zł. Trasa o długości 4,5 km przebiega w ciągu drogi krajowej nr 4, prowadzącej od granicy z Niemcami do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Nie był to jednak koniec jej budowy.

Decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obwodnicy wraz z obiektami mostowymi wydał Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie. Wydanie decyzji nie oznaczało jednak zakończenia wszystkich prac.

Drogbud został zobowiązany do dokończenia wszystkich pozostałych robót związanych z kontraktem, głównie z drogami serwisowymi. "Drogbud miał je zakończyć do końca grudnia ubiegłego roku, ale nie wywiązał się z tego zadania" - dodała Rarus.

bEgJPFVp

Skanska wykona m.in. roboty drogowe, frezowanie nawierzchni bitumicznych, kanalizację deszczową, ekrany akustyczne, umocni skarpę, zjazdy do niektórych posesji. "Prowadzone prace nie będą miały wpływu na bezpieczeństwo ruchu" -podkreśliła rzeczniczka.(PAP)

kyc/ je/

bEgJPFVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)