Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Z powodu mrozów zamknięto szkoły w gminie Jodłowa

0
Podziel się

Z powodu dużych mrozów w gminie Jodłowa w pow. dębickim (Podkarpackie) od
poniedziałku zamknięto wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjum. Jest to pierwsza w regionie gmina,
w której zamknięto szkoły z powodu niskich temperatur.

bCZrJsJh

Z powodu dużych mrozów w gminie Jodłowa w pow. dębickim (Podkarpackie) od poniedziałku zamknięto wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjum. Jest to pierwsza w regionie gmina, w której zamknięto szkoły z powodu niskich temperatur.

Poniedziałek jest na Podkarpaciu pierwszym dniem nauki po feriach zimowych.

Jak poinformował PAP wójt Jodłowej Robert Mucha, szkoły będą zamknięte do końca tygodnia. "U nas temperatury ostatnio dochodziły do ponad 30 stopni poniżej zera, które utrzymywały się nad ranem i rano. Mając na względzie zdrowie, głównie maluchów z zerówki i klas od 1 do 3, które muszą dojść do i z przystanku, zdecydowaliśmy o zamknięciu na tydzień szkół" - powiedział Mucha.

Ponadto, jak dodał, na środę zakład energetyczny zapowiedział wyłączenie energii na cały dzień, w związku z wykonywaniem prac konserwacyjnych. Wszystkie urzędy, szkoły, a także domy mieszkalne, będą w tym czasie pozbawione elektryczności i centralnego ogrzewania.

bCZrJsJj

Mucha przypomniał, że aby zajęcia mogły się odbywać, w klasie musi być minimum 18 stopni ciepła. Tymczasem przez ferie w placówkach tych utrzymywana była minimalna temperatura, a zapowiadany brak energii uniemożliwi nagrzanie w salach lekcyjnych.

W całej gminie Jodłowa zamknięto łącznie pięć podstawówek i jedno gimnazjum. (PAP)

api/ bno/

bCZrJsJK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)