Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: 10,2 mln zł z UE na tereny inwestycyjne w Kolnie

0
Podziel się:

Blisko 10,2 mln zł będzie kosztowało przygotowanie w Kolnie (Podlaskie)
terenów inwestycyjnych dla firm. Władze miasta i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
podpisały w poniedziałek w Warszawie umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków UE -
poinformował PAP zastępca burmistrza Kolna Grzegorz Jakuć.

bEJwwyBh

Blisko 10,2 mln zł będzie kosztowało przygotowanie w Kolnie (Podlaskie) terenów inwestycyjnych dla firm. Władze miasta i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) podpisały w poniedziałek w Warszawie umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków UE - poinformował PAP zastępca burmistrza Kolna Grzegorz Jakuć.

Projekt "Przygotowanie terenów pod inwestycje z zakresu produkcji i nowoczesnych usług w Kolnie" będzie dofinansowany z programu "Rozwój Polski Wschodniej" kwotą ponad 8,7 mln zł. Zawarta z poniedziałek umowa jest jedną z pierwszych podpisanych w Podlaskiem w ramach tego programu.

Program jest skierowany do pięciu najbiedniejszych polskich województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. To 2,2 mld euro na lata 2007-2013 na wsparcie uczelni, rozwoju bazy naukowej, samorządów. Celem programu jest wyrównywanie szans rozwojowych tych regionów.

bEJwwyBj

W ramach projektu w Kolnie, dla inwestorów zostanie przygotowanych 10 hektarów gruntów, do których będzie doprowadzona infrastruktura techniczna: prąd, drogi, kanalizacja, sieć telekomunikacyjna, wodociągi.

Zgodnie z zasadami projektu na tym terenie będą mogły się ulokować firmy, które zainwestują w innowacyjne technologie. Miasto ma podpisany list intencyjny z jedną z firm, trwają rozmowy z kilkoma innymi. Nawiązało też kontakty z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz firmami consultingowymi, które pomagają w nawiązywaniu kontaktów handlowych z potencjalnymi inwestorami.

Jak poinformował Grzegorz Jakuć, miasto wyłoni teraz w przetargu wykonawcę robót. Prace przy uzbrojeniu terenu powinny się rozpocząć w ciągu trzech miesięcy. Zgodnie z umową powinny być zakończone do końca 2010 roku.

Kolno jest drugim po Zambrowie podlaskim miastem, które zawarło umowę z programu "Rozwój Polski Wschodniej" na przygotowanie terenów inwestycyjnych. Przymierza się do tego jeszcze Czarna Białostocka, która chce stworzyć Podlaski Park Przemysłowy. Projekt jest w trakcie przygotowywania. Trwają także prace nad utworzeniem Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, który również ma być dofinansowany z UE z "Rozwoju Polski Wschodniej".

bEJwwyBp

Podlaskie ma z tego programu do dyspozycji 386,8 mln euro.(PAP)

kow/ bos/ mow/

bEJwwyBK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)