Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Fałszywy ksiądz i zakonnica zatrzymani z przemytem papierosów

0
Podziel się

Para przebrana za księdza i zakonnicę próbowała przemycić papierosy w
skrytkach samochodu oznaczonego logo Caritas. Kontrabandę ponad 15,5 tys. paczek papierosów
udaremniła Straż Graniczna w czasie kontroli drogowej w Gibach (Podlaskie).

bEqZOyQB

Para przebrana za księdza i zakonnicę próbowała przemycić papierosy w skrytkach samochodu oznaczonego logo Caritas. Kontrabandę ponad 15,5 tys. paczek papierosów udaremniła Straż Graniczna w czasie kontroli drogowej w Gibach (Podlaskie).

Przemyt odkryli pogranicznicy z placówki w Sejnach. Zatrzymane do kontroli auto z przyczepą prowadził mężczyzna w sutannie, obok jechała kobieta w habicie zakonnym. Oboje to Polacy.

Jak poinformowała PAP Anna Wójcik, rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku, z ich wyjaśnień wynikało, że dostarczyli na Białoruś kartki świąteczne, opłatki oraz świece z fundacji i są w drodze powrotnej do domu. Samochód i przyczepa miały logo Caritas.

bEqZOyQD

Funkcjonariusze uznali jednak ich wyjaśnienia za nieprecyzyjne, zwrócili też uwagę na to, iż rzekomy wyjazd miał dotyczyć Białorusi, a samochód poruszał się drogą niedaleko granicy z Litwą, gdzie nie ma kontroli paszportowo-celnych (to wewnętrzna granica UE).

Dlatego postanowili skontrolować auto. W jego podłodze oraz za podwójną przednią ścianką przyczepy znaleźli przemyt papierosów. Jego wartość oszacowano na ponad 170 tys. zł. Okazało się przy tym, iż logo Caritas wykorzystane zostało bezprawnie, zaś rzekomy ksiądz i zakonnica w rzeczywistości są osobami świeckimi.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zabezpieczyli ponad 700 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Anna Wójcik przypomniała, iż niedawno podlascy pogranicznicy zatrzymali z przemytem fałszywego kuriera jednej z firm przewozowych, a wcześniej np. przemyt w samochodzie przypominającym pomoc drogową. Celnicy z tego regionu kilka lat temu odnotowali próbę przemytu w karetce pogotowia. (PAP)

bEqZOyQJ

rof/ itm/

bEqZOyRe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)