Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: Komornik zajął konta Urzędu Miejskiego w Sejnach

0
Podziel się:

Komornik sądowy zajął konta bankowe Urzędu Miejskiego w Sejnach (Podlaskie),
by wyegzekwować 4 mln długu od miasta za budowę oczyszczalni ścieków w 1998 roku.

Komornik sądowy zajął konta bankowe Urzędu Miejskiego w Sejnach (Podlaskie), by wyegzekwować 4 mln długu od miasta za budowę oczyszczalni ścieków w 1998 roku.

Miasto przegrało niedawno proces sądowy z syndykiem Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Realizacji Inwestycji (WPRI) w Suwałkach, które nadzorowało inwestycję w latach 90-tych. Sąd uznał, że Urząd Miejski w Sejnach ma zapłacić blisko 1,4 mln długu z odsetkami - w sumie ok. 4 mln zł. Wyrok jest prawomocny.

"Od dwunastu lat miasto unika zapłaty za inwestycję, która została wykonana i odebrana. Jak dalej burmistrz może kontestować wyroki sądowe i nie płacić" - powiedział PAP syndyk WPRI Tomasz Bilbin.

Władze Sejn uważają, że oczyszczalnia została wybudowana źle i w 1998 roku postanowiły nie płacić za część prac. Wówczas WPRI wystąpiło ze sprawą do sądu. W 2007 roku Sąd Okręgowy w Suwałkach przyznał rację WPRI, ale miasto złożyło kasację wyroku do Sądu Najwyższego. Pod koniec 2010 roku Sąd Apelacyjny w Białymstoku ostatecznie rozstrzygnął spór na korzyść WPRI.

Tomasz Bilbin przyznał, że podczas budowy oczyszczalni powstały usterki, które jednak wykonawca naprawił.

Jak informuje Bilbin, komornik zablokował wszystkie miejskie konta i będzie chciał egzekwować dług także z majątku samorządu. Burmistrz Sejn Stanisław Kap nie chciał komentować sprawy.

Miasto w budżecie na 2011 rok nie zabezpieczyło środków na ewentualną spłatę długów wobec WPRI. Budżet miasta ma wynieść w tym roku ok. 18 mln zł. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

bur/ bos/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)