Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tir
01.11.2007 17:58

Podlaskie: Kompletnie pijany kierowca tira zatrzymany na krajowej "ósemce"

(dochodzą nowe informacje z policji)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą nowe informacje z policji)

1.11. Białystok (PAP) - Kompletnie pijanego Łotysza, a nie jak wcześniej podawano Litwina, kierującego tirem zatrzymała w czwartek policja na drodze krajowej nr 8 Warszawa-Białystok, przed wjazdem do Białegostoku.

Informacje o niebezpiecznie jadącej ciężarówce przekazali jej kierowcy.

Zatrzymany cudzoziemiec był tak odurzony, że miał trudności z dmuchaniem w alkomat. "Bełkotał i miał kłopoty z utrzymaniem się na nogach" -powiedział PAP Andrzej Baranowski z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Ostatecznie urządzenie wskazało nieco ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany Łotysz trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie trzeźwieje. Potem jego sprawa trafi do sądu.

O ciężarówce, poruszającej się w niebezpieczny sposób trasą od Warszawy w kierunku granicy wschodniej, zawiadomili policję kierowcy. Jak mówili dyżurnemu komendy miejskiej w Białymstoku, tir jechał drogą zygzakiem. Tuż przed wjazdem na trasę stanowiącą objazd Białegostoku, policjanci zatrzymali auto. Łotysz twierdzi, że jechał z Niemiec do swego kraju. Wiózł prawie 20 ton ładunku.(PAP)

rof/ wkr/

Tagi: tir, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz