Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Łotysze z podrabianymi kartami płatniczymi

0
Podziel się

Dwóch obywateli Łotwy, podejrzanych o
używanie podrabianych kart płatniczych tamtejszych banków
zatrzymała policja koło Augustowa (podlaskie). Według wstępnych
ustaleń, w Polsce udało im się zapłacić nimi np. za laptopa,
drukarkę i zatankować samochód.

bEiNsvcR

Dwóch obywateli Łotwy, podejrzanych o używanie podrabianych kart płatniczych tamtejszych banków zatrzymała policja koło Augustowa (podlaskie). Według wstępnych ustaleń, w Polsce udało im się zapłacić nimi np. za laptopa, drukarkę i zatankować samochód.

Jak poinformowała w czwartek podlaska policja, sprawa wyszła na jaw podczas kontroli drogowej citroena na łotewskich numerach rejestracyjnych. Jechało nim dwóch 27-latków, obywateli Łotwy.

Policjanci znaleźli karty płatnicze w saszetce, którą jeden z cudzoziemców wrzucił pod samochód. W środku było m.in. jedenaście kart różnych banków, w większości łotewskich.

bEiNsvcT

Łotysze płacili nimi w Polsce, a niewykluczone że także i w innych krajach. W Białymstoku kupili laptopa, drukarkę i papierosy. W Korycinie i Suchowoli, czyli w miejscowościach na trasie do granicy z Litwą, używając fałszywych kart zatankowali samochód, kupili wódkę oraz produkty spożywcze.

Te rzeczy odzyskano, ale policjanci nie wiedzą jeszcze jak długo i w ilu miejscach Łotysze mogli posługiwać się podrabianymi kartami. (PAP)

rof/ wkr/ jbr/

bEiNsvdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)