Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.11.2012 14:14

Podlaskie: Odblokowana już droga krajowa nr 8

# dochodzi m.in. informacja o odblokowaniu drogi #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi m.in. informacja o odblokowaniu drogi #

24.11. Białystok (PAP) - Przed godz. 14 w sobotę wznowiono ruch samochodów na drodze krajowej nr 8 między Zambrowem a Białymstokiem. W okolicach miejscowości Zambrzyce Króle (Podlaskie) rano doszło do wypadku, w którym zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych - podała policja.

Do wypadku doszło ok. 50 km od Białegostoku. Początkowo policja podawała, że miał miejsce koło miejscowości Nowe Zambrzyce, ostatecznie podano w komunikacie, że było to w okolicach sąsiedniej miejscowości - Zambrzyce Króle.

Jak powiedziała PAP Aneta Łukowska z zespołu prasowego podlaskiej policji, w wypadku uczestniczyło sześć samochodów, w tym cztery ciężarówki. Ofiary wypadku podróżowały busem iveco, którym jechało siedem osób. Zginęło trzech mężczyzn: 22-letni mieszkaniec okolic Łomży, a także mieszkańcy Zambrowa i okolic Zambrowa w wieku ok. 60 lat.

Według ustaleń policji 37-letni Białorusin, jadący od strony Białegostoku ciągnikiem siodłowym, z nieustalonych powodów zjechał na przeciwległy pas ruchu. Najpierw zaczepił o tył naczepy, mijającej go ciężarówki, potem uderzył w jadącą za nią, kolejną ciężarówkę (litewską), która po wypadku zjechała do rowu i przewróciła się na bok. Za nią jechał citroen berlingo, którego kierowca - chcąc uniknąć czołowego zderzenia - zjechał do rowu.

Za nim jechał iveco, którego kierowca nie zdołał uniknąć wypadku. Uderzony czołowo bus został zepchnięty z drogi i dachował. Zginęły trzy osoby z tego samochodu, cztery kolejne trafiły do szpitala. Ranny został także białoruski kierowca ciągnika siodłowego, który ma złamaną rękę.

W wypadku uczestniczyła też kolejna ciężarówka, jadąca za iveco. Jej kierowca nie zdołał wyhamować i wjechał w ciągnik siodłowy Białorusina i iveco.

Droga była tam zablokowana przez ponad siedem godzin. Choć możliwe były objazdy tego miejsca trasami przez Łomżę czy Wysokie Mazowieckie, w miejscu wypadku tworzyły się wielokilometrowe kolejki samochodów, które oczekiwały na wznowienie ruchu. (PAP)

rof/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz