Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zabójstwo
02.03.2009 15:46

Podlaskie: Podejrzenie zabójstwa księdza w parafii koło Drohiczyna

(dochodzą szczegóły)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą szczegóły)

2.3.Białystok (PAP) - Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 54-letniego proboszcza parafii katolickiej w Miłkowicach Maćkach koło Drohiczyna (podlaskie).

Wszystko wskazuje na zabójstwo, duchowny ma rany kłute - poinformowała policja. Na razie brak bliższych szczegółów, policja nie przesądza, jakim narzędziem mogły być zadane rany i czy to one okazały się śmiertelne.

Na miejscu wciąż pracują policjanci i prokurator, trwają m.in. oględziny zwłok i zbieranie śladów.

Ciało księdza znaleziono w poniedziałek rano na plebanii. Kiedy duchowny nie przyszedł do kościoła na nabożeństwo, zaniepokojeni parafianie poszli do jego domu. Budynek był zamknięty, nikt nie reagował na dzwonek do drzwi, ale jeden z mieszkańców wspiął się po drabinie do okna i zobaczył ciało na podłodze w kuchni.

Jak relacjonował, ksiądz leżał na plecach, miał rozłożone ręce i - jak mówił ten świadek - usta zaklejone czymś wyglądającym na szeroki plaster. Policja potwierdza tę informację.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności śmierci duchownego, policja prosi o kontakt z komendą powiatową w Siemiatyczach. Numery telefonów: 085 656 43 33, 085 656 42 12 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997.

Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Siemiatyczach. Na razie i ona nie udziela szczegółowych informacji.

Zmarły duchowny pracował w parafii w Miłkowicach od blisko dwóch lat. Zarówno u miejscowych wiernych jak i innych duchownych diecezji drohiczyńskiej miał opinię spokojnego i oddanego pracy. (PAP)

rof/ wkr/ jbr/

Tagi: zabójstwo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz