Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Powstały bulwary nad rzeką Rospudą

0
Podziel się

Bulwary, wiaty grillowe oraz tereny zielone powstały nad rzeką Rospudą w
gminie Raczki (Podlaskie). Bulwar nad samą rzeką ma być atrakcyjnym miejscem dla turystów.

bEpQHPKd

Bulwary, wiaty grillowe oraz tereny zielone powstały nad rzeką Rospudą w gminie Raczki (Podlaskie). Bulwar nad samą rzeką ma być atrakcyjnym miejscem dla turystów.

Jak poinformował PAP Antoni Karaś z Urzędu Gminy Raczki, teren nad rzeką po zrewitalizowaniu stał się bardzo atrakcyjny. Droga prowadzi od kościoła w Raczkach wzdłuż rzeki Rospudy. Z dawnej żwirówki powstała blisko kilometrowa trasa dla samochodów i pieszych wyłożona polbrukiem. Wokół jest zieleń i woda.

"To szczególnie ważne miejsce dla turystów, którzy odpoczywają u nas w Raczkach i okolicy. Mają gdzie pospacerować i wypocząć nad wodą" - powiedział Karaś.

bEpQHPKf

W ramach projektu "Przebudowa trasy nadrzecznej - I etap rewitalizacji Raczek" powstały także wiaty grillowe oraz wiaty ze stołami. Projekt kosztował 933 tys. zł i został sfinansowany w ramach programu "Zrównoważony rozwój rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Gmina ma w planach kolejne etapy rewitalizacji m.in. przebudowę terenu w pobliżu plaży gminnej i rewitalizacje zabytkowej części miejscowości. (PAP)

bur/ eaw/

bEpQHPKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)