Notowania

wiadomości
07.12.2013 19:49

Podlaskie: Prawie wszystkie awarie energetyczne usunięte

# dochodzą najnowsze informacje #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą najnowsze informacje #

07.12. Białystok (PAP) - Usunięto prawie wszystkie awarie energetyczne w Podlaskiem spowodowane silnym wiatrem - podało w sobotę wieczorem Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku. Dodano, że 225 odbiorców w rejonach energetycznych Łomża i Bielsk Podlaski nie ma prądu.

Przed południem w sobotę bez prądu było jeszcze ponad 2,5 tys. odbiorców.

Z danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody podlaskiego wynika, że bez zasilania wieczorem jest tylko 225 odbiorców w rejonach energetycznych Łomża i Bielsk Podlaski. Prace naprawcze dobiegają końca - podano w przekazanym PAP komunikacie.

W regionie intensywnie pada śnieg, co utrudnia jazdę. Centrum zarządzania podało, że na drogach krajowych pracowały w dzień 54 różne jednostki zimowego odśnieżania dróg, na drogach wojewódzkich - 68, a na powiatowych i gminnych 140. Nie ma informacji o tym, by gdzieś drogi były nieprzejezdne. Miejscami występowały utrudnienia.

W sobotę strażacy pięciokrotnie byli wzywani do usuwania konarów drzew połamanych przez wiatr.

Synoptycy informują, że miejscami w regionie utrzymują się opady śniegu, a osiągający w porywach do 60 km na godzinę wiatr będzie powodował zawieje. (PAP)

kow/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz