Notowania

granica
27.11.2008 08:54

Podlaskie: Rekordowy przemyt papierosów na granicy z Litwą

Przemyt w ciężarówce prawie pół miliona paczek papierosów bez znaków akcyzy udaremnili celnicy na granicy z Litwą w Budzisku (podlaskie).

Podziel się
Dodaj komentarz

Przemyt w ciężarówce prawie pół miliona paczek papierosów bez znaków akcyzy udaremnili celnicy na granicy z Litwą w Budzisku (podlaskie).

Wartość papierosów oszacowano na 3,3 mln zł - poinformowała w czwartek Izba Celna w Białymstoku. To największy przemyt papierosów udaremniony przez celników w tej części kraju.

Jak powiedział PAP rzecznik Izby Celnej w Białymstoku Maciej Czarnecki, w środę wieczorem celnicy zatrzymali do rutynowej kontroli w Budzisku ciężarówkę na łotewskich numerach rejestracyjnych,

Według dokumentów przewozowych, miał być w niej ładunek plastikowego wyposażenia łazienek, wieziony do Francji. Po prześwietleniu urządzeniem rtg celnicy nabrali podejrzeń, że w środku jest coś innego. Po szczegółowej kontroli okazało się, że ciężarówka jest pełna papierosów.

44-letni kierowca z Łotwy został zatrzymany. Grozi mu, oprócz przepadku przemytu i samochodu, pięć lat więzienia.

Celnicy szacują, że gdyby papierosy trafiły do sprzedaży na "czarnym rynku", Skarb Państwa straciłby ok. 3 mln zł z racji niezapłaconych podatków. (PAP)

rof/ wkr/ jra/

Tagi: granica, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz