Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: Rozpoczęła się 2. edycja programu edukacyjnego Power Box

0
Podziel się:

Rozpoczęła się druga edycja programu edukacyjnego Power Box, skierowanego do
nauczycieli i dzieci ze szkół podstawowych na Suwalszczyźnie. Program ma zachęcać młodzież do
poznawania świata energii.

bEEwAjOt

Rozpoczęła się druga edycja programu edukacyjnego Power Box, skierowanego do nauczycieli i dzieci ze szkół podstawowych na Suwalszczyźnie. Program ma zachęcać młodzież do poznawania świata energii.

Program jest realizowany przez Fundację RWE oraz Centrum Nauki Kopernik. Fundacja finansuje zadanie, zaś centrum stworzyło program.

Program pilotażowy był realizowany w szkołach w Warszawie, z kolei ta edycja dotarła na Suwalszczyznę. W środę i czwartek pracownicy Centrum Nauki Kopernik przeprowadzają warsztaty szkoleniowe z ok. 50 nauczycielami z Suwałk i okolicy. Potem nauczyciele mają realizować program podczas lekcji szkolnych.

bEEwAjOv

Anna Dziama z Centrum Nauki Kopernik powiedziała PAP, że w ramach programu zostało stworzone "tzw. "pudełko", czyli zestaw materiałów do wykorzystania podczas lekcji opartych na samodzielnym eksperymentowaniu.

W dużym pudełku jest m.in. mały kolektor słoneczny, włączniki, żarówki, turbinki, mały wiatraczek do produkcji energii i samochodzik napędzany prądem. Wszystkie elementy można łączyć w różnych, nieograniczonych konfiguracjach. Do szkół na Suwalszczyźnie trafi 50 takich pudełek.

Jak informuje Fundacja RWE, program spełnia wszystkie cele kształcenia zapisane w podstawie programowej nauczycieli i uczniów klas 4-6. W jego skład wchodzi specjalnie zaprojektowany zestaw doświadczalny, z którego mogą korzystać nauczyciele przedmiotów przyrody, matematyki i techniki.

Uczniowie za jego pośrednictwem mogą samodzielnie przetestować w jaki sposób pozyskuje się energię z wiatru i słońca, jak ją magazynować, ile energii zużywają różne źródła światła, na czym polega funkcja "stand-by" (czuwania) w urządzeniach elektrycznych, a także na jakiej zasadzie działa samochód elektryczny.

bEEwAjOB

Jak poinformował PAP członek Zarządu RWE w Polsce Robert Macias, Fundacja RWE będzie kierowała program w wybrane miejsca Polski, na razie tam, gdzie inwestuje w energię wiatrową. Za tydzień program trafi do nauczycieli i uczniów powiatu malborskiego. "Wychodzimy z założenia, że powinniśmy uczestniczyć w życiu lokalnym, w tych społecznościach. Naszym zdaniem najlepszą metodą jest edukacja dzieci" - powiedział PAP Macias. (PAP)

bur/ abe/

bEEwAjOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)