Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: Rozwiązano umowę dzierżawy szpitala w Augustowie

0
Podziel się:

Spółka Centrum Dializa rozwiązała ze Szpitalem w Augustowie (Podlaskie)
umowę dzierżawy operatorskiej, po tym jak sąd administracyjny unieważnił uchwałę rady powiatu
augustowskiego dotyczącą tej dzierżawy.

bEsvtTYl

Spółka Centrum Dializa rozwiązała ze Szpitalem w Augustowie (Podlaskie) umowę dzierżawy operatorskiej, po tym jak sąd administracyjny unieważnił uchwałę rady powiatu augustowskiego dotyczącą tej dzierżawy.

W oświadczeniu przysłanym w piątek PAP, dyrektor spółki Jacek Nowakowski poinformował, że spółka zawarła ze szpitalem porozumienie rozwiązujące umowę dzierżawy majątku szpitala powiatowego w Augustowie.

W październiku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uznał, że uchwała narusza statut powiatu. Według sądu, po wydzierżawieniu szpitala, starostwo powiatowe w Augustowie nie miałoby narzędzi do kontroli świadczonych usług medycznych przez prywatna spółkę.

bEsvtTYn

Umowa została podpisana przez szpital w sierpniu br. Spółka Centrum Dializa przekazała szpitalowi 4 mln zł kaucji, które dyrekcja szpitala chciała przeznaczyć na spłatę długów. Jak poinformował PAP wicestarosta augustowski Jarosław Szlaszyński, po rozwiązaniu umowy szpital zwróci spółce pieniądze.

Władze powiatu augustowskiego chciały przekazać szpital w 25-letnią dzierżawę spółce Centrum Dializa z Sosnowca. Dzięki temu szpital chciał spłacić 20 mln zł długu i uniknąć bankructwa. Zgodnie z umową dzierżawca miał przejąć prawie całą nieruchomość, sprzęt i aparaturę szpitalną. Spółka zaproponowała kaucję 4 mln zł oraz 200 tys. zł miesięcznego czynszu.

Szlaszyński dodał, że zarząd powiatu opracował dwa nowe warianty zbilansowania finansów szpitala, które przedstawi w następnym tygodniu radnym na posiedzeniu rady powiatu.

W Szpitalu Powiatowym w Augustowie pracuje ok. 300 osób. Może on przyjąć 175 pacjentów. W powiecie augustowskim mieszka 60 tys. osób, ale w sezonie letnim przyjeżdżają tam setki tysięcy turystów. (PAP)

bEsvtTYt

bur/ pz/

bEsvtTYO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)