Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Serwis sms-owy dla mieszkańców Krasnopola i Puńska

0
Podziel się

Mieszkańcy gmin Puńsk i Krasnopol (Podlaskie) mogą otrzymywać na telefon
komórkowy informacje związane z gminą i samorządem - taki serwis sms-owy uruchomiło niedawno
Stowarzyszenie "Wolny Krasnopol".

bEqDFvHF

Mieszkańcy gmin Puńsk i Krasnopol (Podlaskie) mogą otrzymywać na telefon komórkowy informacje związane z gminą i samorządem - taki serwis sms-owy uruchomiło niedawno Stowarzyszenie "Wolny Krasnopol".

Serwis o nazwie "powiadamiacz" ma informować mieszkańców o najważniejszych decyzjach podejmowanych przez władze gmin, o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, o terminach odbioru śmieci czy zagrożeniach pogodowych.

"Serwis ma informować mieszkańców o istotnych dla nich sprawach, ma ich także aktywizować. Planujemy wykorzystać +powiadamiacz+ także do prowadzenia błyskawicznych konsultacji społecznych" - powiedział PAP Piotr Kodzis ze Stowarzyszenia "Wolny Krasnopol".

bEqDFvHH

Kodzis nie ukrywa, że stowarzyszenie powstało, by edukować mieszkańców w sprawie budowy farm wiatrowych planowanych w gminie Krasnopol. Stowarzyszenie jest przeciwne budowie wiatraków zbyt blisko domów mieszkalnych. "Dlatego także informacje o planowanych inwestycjach wiatrowych będą docierały do mieszkańców sąsiadujących gmin Krasnopol i Puńsk" - dodał Kodzis.

Stowarzyszenie wydało ulotkę w nakładzie 3 tys. egzemplarzy, która dotarła do wszystkich gospodarstw w gminach Krasnopol i Puńsk. W ulotce jest instrukcja, jak zarejestrować się, by korzystać z usługi "powiadamiacz". Serwis nie jest nastawiony na zysk, koszty za sms-y będą naliczane według planu taryfowego danej sieci komórkowej. (PAP)

bur/ itm/

bEqDFvIi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)