Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Spotkanie choinkowe podopiecznych hospicjum dla dzieci

0
Podziel się

Około 200 osób - pacjentów, rodzin, lekarzy i wolontariuszy - wzięło
udział w niedzielę w Białymstoku w zabawie choinkowej, zorganizowanej przez Białostockie Hospicjum
dla Dzieci i prowadzoną przez nie Fundację "Pomóż Im".

bDmLSXQl

Około 200 osób - pacjentów, rodzin, lekarzy i wolontariuszy - wzięło udział w niedzielę w Białymstoku w zabawie choinkowej, zorganizowanej przez Białostockie Hospicjum dla Dzieci i prowadzoną przez nie Fundację "Pomóż Im".

W dorocznym spotkaniu wzięli udział podopieczni hospicjum, ich rodzeństwo, dzieci wypisane spod opieki hospicyjnej, w trakcie leczenia i po chorobie onkologicznej, dzieci z grupy wsparcia w żałobie oraz dzieci wolontariuszy. Przyjechały wraz z rodzinami z całego województwa podlaskiego.

Jak powiedziała Magdalena Wieremiejuk z Fundacji "Pomóż Im", głównym celem imprezy było podarowanie "chwili radości i karnawałowego szaleństwa" nieuleczalnie chorym dzieciom. Dodała, że spędzają one czas głównie we własnym łóżku i "bardzo rzadko opuszczają cztery ściany własnego domu". Mówiła, że zabawa choinkowa jest też okazją do wzajemnej integracji dzieci i rodzin.

bDmLSXQn

Impreza odbyła się w białostockich Spodkach pod bajkowym hasłem "Potwory i spółka". Podczas niej animatorzy przebrani za bajkowe postaci zaprosiły je do różnych zabaw i konkursów. Na koniec spotkania dzieci otrzymały prezenty.

Edyta Doroszko, mama 5-letniej Mai i 2-letniej Marysi, która jest chora, razem z córkami wzięła udział w choince po raz drugi. Mówiła PAP, że takie spotkania są potrzebne dzieciom, ale też rodzicom. "Tutaj odczuwam wspólnotę z rodzicami, a dzieci mogą uczestniczyć w zabawach ze swoimi rówieśnikami" - powiedziała. Dodała, że dla Marysi, która ma ograniczony kontakt ze światem, zabawa choinkowa, gdzie jest muzyka, kolorowe światła i dzieci, jest urozmaiceniem codziennego życia w domu. Powiedziała też, że takie spotkania pomagają również jej, kiedy może spotkać i porozmawiać z rodzicami, którzy są w podobnej sytuacji jak ona.

Białostockie Hospicjum dla Dzieci nie jest placówką stacjonarną. Hospicjum tworzy zespół lekarzy, pielęgniarek, specjalistów, którzy dojeżdżają do chorych dzieci przebywających w swoich domach w regionie. Dzięki specjalistycznej opiece w domach nie muszą przebywać w szpitalach. Hospicjum prowadzi Fundacja "Pomóż Im" - jedna z placówek, na którą mieszkańcy regionu chętnie przeznaczają swój 1 proc. odpisu od podatku. Hospicjum ma pod opieką 25 osób. (PAP)

swi/ as/

bDmLSXQt
bDmLSXQO
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)