Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: Targi Business to Business w Suwałkach

0
Podziel się:

30 wystawców, a także samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy wzięli udział
w Targach Business to Business, które odbyły się w czwartek w Parku Naukowo-Technologicznym w
Suwałkach (Podlaskie). Tematem targów były nowe technologie i innowacyjność w biznesie.

30 wystawców, a także samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy wzięli udział w Targach Business to Business, które odbyły się w czwartek w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach (Podlaskie). Tematem targów były nowe technologie i innowacyjność w biznesie.

W części wystawienniczej targów wzięło udział 30 firm m.in. z branży bankowej, reklamowej, budowlanej, doradztwa i konsultingu. Ok. 200 uczestników zgromadził natomiast panel dyskusyjny o biznesie i innowacyjności.

W targach uczestniczył za pomocą łącza internetowego wicepremier Janusz Piechociński, który zwracając się do zebranych powiedział, że nowe technologie są bardzo ważne na całym świecie, bo dają możliwość konkurencji na rynkach. Wicepremier ocenił, że dla Polski Północno-Wschodniej bardzo dobrą wiadomością jest to, że funkcjonowanie stref ekonomicznych zostało przedłużone o 6 lat do 2026 roku. Dodał, że strefy są atrakcyjne dla lokowania wielu inwestycji zarówno zagranicznych jak i polskich.

"Dlatego ważne jest, by myśleć o innowacyjności, o otwarciu się na nowe techniki i technologie. Strefy ekonomiczne, parki technologiczne, klastry nie są tylko dla inwestorów zagranicznych. Są przed wszystkim dla polskiego kapitału i musimy z tego korzystać" - powiedział Piechociński.

Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan poinformował podczas targów, że według szacunków wydłużenie działalności specjalnych stref ekonomicznych przyniesie dla Polski dodatkowe 30 do 40 mld zł inwestycji.

Organizatorem imprezy była Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jej prezes Robert Żyliński powiedział PAP, że innowacyjność w suwalskiej strefie to chleb powszedni. "Dzisiaj pokazujemy innym firmom, którzy obawiają się, że w Polsce Północo-Wschodniej nie ma innowacyjności, że nasze firmy nie mają się czego wstydzić i wdrażają nowoczesne technologie" - dodał Żyliński.

Przykładem wprowadzania nowych technologii w tej części kraju jest Maciej Urbanowicz z Suwałk, który z holenderską spółką SSBV Aerospace&Technology Group zajmie się rozwojem platformy nanosatelitarnej nowej generacji PanelSAT-NANO. Swoją siedzibę otworzy we wrześniu w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach.

"Idziemy w kierunku tworzenia przemysłu kosmicznego w Polsce i to właśnie w tym rejonie - w Suwałkach. Byłem zaskoczony, że władze miasta i parku technologicznego bez problemu otworzyły nam drzwi i pozwoliły nam działać" - powiedział podczas targów Urbanowicz.

Wiceminister Bogdan podkreślił, że w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020 dużo środków zostanie lokowanych właśnie na innowacje, badania oraz rozwój i należy te środki maksymalnie wykorzystać. (PAP)

bur/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)