Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.11.2012 10:12

Podlaskie: Trzy ofiary wypadku na krajowej ósemce - droga zablokowana

# dochodzi więcej szczegółów wypadku #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi więcej szczegółów wypadku #

24.11. Białystok (PAP) - Trzy osoby zginęły w sobotę rano w wypadku, do którego doszło w okolicach miejscowości Nowe Zambrzyce (Podlaskie), na drodze krajowej nr 8 między Zambrowem a Białymstokiem. Trasa w tym miejscu jest zablokowana. Policja ocenia, że utrudnienia potrwają do południa.

Jak powiedziała PAP Aneta Łukowska z zespołu prasowego podlaskiej policji, w wypadku brało udział sześć samochodów, w tym cztery ciężarówki.

Ofiary wypadku podróżowały busem iveco, którym jechało w sumie najprawdopodobniej siedem osób. Zginęło trzech mężczyzn, jeden w wieku ok. 20 lat i dwaj w wieku ok. 50 lat.

Według wstępnych informacji policji, jadący od strony Białegostoku ciężarówką kierowca zza wschodniej granicy, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzył się czołowo z iveco, które zostało zepchnięte do rowu i dachowało.

W rowie znalazła się jeszcze jedna ciężarówka, w którą wcześniej uderzył ten tir, a także citroen berlingo, których prawdopodobnie sam zjechał z drogi, chcąc uniknąć zderzenia. Oprócz ofiar śmiertelnych, pięć osób jest niegroźnie rannych. Kierowca, który - jak wskazują ustalenia - doprowadził do wypadku, ma złamaną rękę.

Droga jest wciąż zablokowana, policja ocenia, że utrudnienia potrwają jeszcze ok. dwóch godzin. W obu kierunkach są długie kolejki aut oczekujących na odblokowanie przejazdu.

Miejsce wypadku można objechać. Jadąc z Białegostoku kierowcy powinni w Jeżewie kierować się na Łomżę. Jadąc od Warszawy, już w Ostrowi Mazowieckiej policja kieruje ruch również w kierunku Łomży. Można też w Zambrowie kierować się na trasę przez Wysokie Mazowieckie. (PAP)

rof/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz