Notowania

poszukiwania
06.10.2010 14:28

Podlaskie: Zaginęła 10-latka - trwają poszukiwania

# dochodzi m.in. informacja o przystąpieniu do akcji helikoptera #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi m.in. informacja o przystąpieniu do akcji helikoptera #

06.10. Suwałki (PAP) - Policja, strażacy i straż graniczna poszukują 10-letniej, chorej na epilepsję dziewczynki, która we wtorek wyszła na grzyby i nie wróciła do domu w miejscowości Rzepiski k. Augustowa (Podlaskie). Do akcji przystąpił helikopter Straży Granicznej.

Jak poinformował PAP rzecznik augustowskiej policji Paweł Jakubiak, dziewczynka wyszła z domu we wtorek ok. godz. 16. Powiedziała rodzicom, że idzie na grzyby. Przed godz. 19 rodzice powiadomili policję, że dziecko nie wróciło. Wówczas zaczęły się poszukiwania.

Kariny szuka ponad 200 osób, w tym policjanci, strażacy i sąsiedzi. W nocy w akcji uczestniczył helikopter i psy. Straż graniczna użyła do poszukiwań kamer termowizyjnych. Akcja jest utrudniona, gdyż las położony jest na terenie bagiennym. Jak informuje policja, w środę zostało przeszukanych 160 ha lasu. Tyle samo trzeba jeszcze przeszukać.

O godz. 14. ponownie do Rzepisk przyleciał helikopter SG, który ma przeskanować kamerą termowizyjną okoliczne łąki. Jak powiedział PAP komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Leszek Czech, helikopter ma pracować ok. 2 godzin.

Karina jest jednym z dziesięciorga dzieci w rodzinie. Dziewczynka jest niepełnosprawna, uczy się w szkole specjalnej.

Matka zaginionej powiedziała, że dziewczynka po szkole poszła na grzyby. Dodała, że Karina bardzo często wychodziła do lasu, ale bardzo blisko i zaraz wracała. Las znajduje się po drugiej stronie drogi, przy której mieszka zaginiona.

Policja prosi, szczególnie kierowców, którzy przejeżdżali w tym czasie drogą krajową nr 8 w okolicach Augustowa i mogli widzieć dziewczynkę, o kontakt z policją pod nr 87 643 93 33 lub pod nr alarmowe 112 i 997.

Dziewczynka ma ok. 150 cm wzrostu, jasne włosy. Była ubrana w dżinsy i jasną kurtkę, miała ze sobą białe wiaderko.(PAP)

bur/ pz/ jbr/

Tagi: poszukiwania, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz