Notowania

poszukiwania
06.10.2010 13:00

Podlaskie: Zaginęła 10-latka - trwają poszukiwania

# dochodzi m.in. wypowiedź matki dziewczynki #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi m.in. wypowiedź matki dziewczynki #

06.10. Suwałki (PAP) - Policja, strażacy i straż graniczna poszukują 10-letniej, chorej na epilepsję dziewczynki, która we wtorek wyszła na grzyby i nie wróciła do domu w miejscowości Rzepiski k. Augustowa (Podlaskie).

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy augustowskiej policji Paweł Jakubiak, dziewczynka wyszła z domu we wtorek ok. godz. 16. Powiedziała rodzicom, że idzie na grzyby. Przed godz. 19 rodzice powiadomili policję, że dziecko nie wróciło. Wówczas zaczęły się poszukiwania.

Kariny szuka ponad 200 osób, w tym policjanci, strażacy i sąsiedzi. W nocy w akcji uczestniczył helikopter i psy. Straż graniczna użyła do poszukiwań kamer termowizyjnych. Akcja jest utrudniona, gdyż las położony jest na terenie bagiennym.

Matka zaginionej powiedziała, że dziewczynka po szkole poszła na grzyby. Dodała, że Karina bardzo często wychodziła do lasu, ale bardzo blisko i zaraz wracała. Las znajduje się po drugiej stronie drogi, przy której mieszka zaginiona.

Karina jest jednym z dziesięciorga dzieci w rodzinie. Dziewczynka jest niepełnosprawna, uczy się w szkole specjalnej.

Policja prosi, szczególnie kierowców, którzy przejeżdżali w tym czasie drogą krajową nr 8 w okolicach Augustowa i mogli widzieć dziewczynkę, o kontakt z policją pod nr 87˙643 93 33 lub pod nr alarmowe 112 i 997.

Dziewczynka ma ok. 150 cm wzrostu, jasne włosy. Była ubrana w dżinsy i jasną kurtkę, miała ze sobą białe wiaderko. (PAP)

bur/ abr/ jra/

Tagi: poszukiwania, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz