Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Zatrzymano podejrzewanych o zabójstwo kobiety w Augustowie

0
Podziel się

(dochodzi inf. o postawieniu zarzutów jednemu z zatrzymanych)

bEiAWEPV

(dochodzi inf. o postawieniu zarzutów jednemu z zatrzymanych)

29.4.Białystok (PAP) - Podlaska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo pół roku temu młodej kobiety w Augustowie (Podlaskie). Zwłoki kobiety znaleziono w październiku w rzece Netta - poinformował PAP w środę Andrzej Baranowski z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Zatrzymani mają 20 i 23 lata, to mieszkańcy Augustowa - dwaj bracia. Jak dodał Baranowski, w środę obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do nadzorującej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

bEiAWEPX

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, jednemu z zatrzymanych - Tomaszowi S. - prokuratura postawiła zarzut zabójstwa. Drugi z braci jest nadal przesłuchiwany w prokuraturze. Tomkiewicz dodał, że zbrodnię popełniono prawdopodobnie na tle seksualnym.

Nad wyjaśnieniem okoliczności zbrodni pracowała specjalna grupa złożona z policjantów augustowskich, a także z komendy wojewódzkiej policji w Białymstoku.

Weryfikowano różne ślady, w styczniu policja wystosowała apel z prośbą o pomoc, publikując też portrety pamięciowe dwóch mężczyzn podejrzewanych o związek z zabójstwem; rekonstrukcję zdarzeń pokazano w telewizyjnym magazynie kryminalnym.

Ciało 29-letniej kobiety znaleziono 14 października ub. roku w rzece Netta. Sekcja zwłok wykazała, że przed śmiercią była brutalnie bita i zgwałcona. Obok licznych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych stwierdzono złamanie podstawy czaszki.

bEiAWEQd

Jak podawała wówczas prokuratura, okazało się, że brutalnie pobitą kobietę wrzucono do rzeki, gdy jeszcze żyła.

Kilka dni później zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tej zbrodni. Okazało się jednak, że do postawienia zarzutów nie było dostatecznych dowodów i został on wypuszczony na wolność. (PAP)

rof/ bur/ pz/ gma/

bEiAWEQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)