Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
proces
28.07.2006 18:42

Podlaskie: Zeznania świadków w procesie o zabójstwo 19-latka

O porachunkach pomiędzy dwiema zwaśnionymi grupami kibiców Jagiellonii Białystok mówili w piątek przed Sądem Okręgowym w Białymstoku świadkowie - członkowie rodzin mężczyzn oskarżonych w związku ze śmiercią 19-letniego kibica Adriana R.

Podziel się
Dodaj komentarz

*O porachunkach pomiędzy dwiema zwaśnionymi grupami kibiców Jagiellonii Białystok mówili w piątek przed Sądem Okręgowym w Białymstoku świadkowie - członkowie rodzin mężczyzn oskarżonych w związku ze śmiercią 19-letniego kibica Adriana R. *

Według prokuratury, motywem zbrodni były właśnie porachunki między grupami kibiców. Ofiara i oskarżeni należeli do skłóconych grup.

Adrian R. został zaatakowany pod swoim domem w grudniu 2005 roku. Uderzano go kijami bejsbolowymi, zadano mu także ciosy nożem. O współudział w zabójstwie prokuratura oskarżyła trzech 18 i 19- latków: Radosława K., Adriana G. i Adriana J. Wojciech T. i Artur S. odpowiadają za pomocnictwo i zacieranie śladów. Motywem ataku na Adriana R. miała być zemsta za rzekome pobicie przez niego kibica z grupy, do której należeli oskarżeni.

Ostatni oskarżony Maciej J., wspólnie z Radosławem K. i Adrianem G., ma dodatkowo zarzut pobicia dziewczyny (bez związku z zamordowanym Adrianem R.).

Radosław K. i Adrian G. nie przyznają się do zabójstwa, a do tego, że chcieli pobić i zastraszyć chłopaka. Adrian J. zaprzecza, że był na miejscu zdarzenia. Wojciech T. i Artur S. przyznali się do zarzucanych im czynów.

Proces toczy się od połowy lipca. W piątek sąd przesłuchał m.in. rodziców oskarżonych.

Matka i dziewczyna Adriana G. oraz ojciec Adriana J. mówili w piątek w sądzie, że po zabiciu Adriana R., członkowie grupy, do której należał zamordowany, grozili zemstą. Pogróżki miały się pojawiać w internecie. Na jednym z meczów Jagiellonii widziano także plakat o treści "Adrian pomścimy".

Matka Adriana G. mówiła, że od oskarżonego Macieja J. dowiedziała się, iż zamordowany w grudniu Adrian R. uderzył wcześniej Macieja J. siekierą w głowę.

Ojciec Adriana J., kibic Jagiellonii, mówił, że wiedział o istnieniu wśród kibiców zwaśnionych grup, ale nie wiedział, że do jednej z nich należy jego syn. O zamordowanym chłopaku mówił, że był aktywnym członkiem jednej z grup. Mówił też, że słyszał o tym, że zamordowany miał handlować narkotykami.

Proces będzie kontynuowany 4 września.

O współudział w zabójstwie prokuratura oskarża jeszcze czwartą osobę. Jarosław Ostrówka jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Jego sprawa została wyłączona do odrębnego postępowania. (PAP)

kow/ jer/ jra/

Tagi: proces, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz