Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podnosi się poziom wody na rzekach w woj. świętokrzyskim

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o kolejnych rzekach w woj. świętokrzyskim
#

bEgwJKwR

# dochodzi informacja o kolejnych rzekach w woj. świętokrzyskim #

17.05. Warszawa (PAP) - Na Pilicy i jej dopływach w ciągu najbliższej doby IMiGW przewiduje dalsze wzrosty stanu wody, w tym przekroczenie stanu alarmowego na Czarnej Włoszczowskiej w Januszewicach.

W związku z intensywnymi opadami deszczu będzie także wzrastał poziom wody w zlewni Nidy, Czarnej Staszowskiej, Koprzywianki oraz Kamiennej. Stan wody na rzekach jest wysoki, przekroczone są stany alarmowe - podaje IMiGW.

bEgwJKwT

Poziom wody będzie także wzrastał na Wiśle poniżej ujścia Wisłoki. Na tej rzece woda również przekroczyła stan alarmowy - podaje Instytut.

Przewidywana przez Instytut wysokość opadów: w nocy z poniedziałku na wtorek (z 17 na 18 maja) i we wtorek (18 maja) od 20 do 40 mm, lokalnie około 50 mm. W nocy z wtorku na środę (z 18 na 19 maja) i w środę (19 maja) od 10 do 20 mm, lokalnie około 30 mm.

IMiGW informuje o zagrożeniu dla obszarów zalewowych. Woda może wystąpić z koryt rzecznych i podtopić lub zalać przybrzeżne tereny. Istnieje zagrożenie dla życia - ostrzega.

Uniemożliwione może być prowadzenie prac hydrotechnicznych, utrudnione funkcjonowanie komunikacji lądowej i żeglugi wodnej. Woda może także zniszczyć zabudowania, drogi, mosty, spowodować duże trudności komunikacyjne.

bEgwJKwZ

IMiGW zaleca śledzić komunikaty i rozwój sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej.(PAP)

sdd/ kno/ jbr/

bEgwJKxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)