Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podpisano list intencyjny ws. orkiestry "Amadeus"

0
Podziel się

#
dochodzi wypowiedź marszałka wielkopolskiego
#

bEgyiIAB

# dochodzi wypowiedź marszałka wielkopolskiego #

08.07. Poznań (PAP) - W czwartek w Poznaniu podpisano list intencyjny w sprawie przyszłości Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus".

Orkiestra jest jednostką artystyczną Polskiego Radia i ma siedzibę w Poznaniu. W ubiegłym roku zarząd Polskiego Radia, ze względu na brak środków na utrzymanie orkiestry, zwrócił się do samorządów o przejęcie "Amadeusa".

bEgyiIAD

List jest podstawą do dalszych rozmów i negocjacji zmierzających do utworzenia instytucji kultury, w ramach, której prowadzona będzie Orkiestra "Amadeus".

"Dokument jest sfinalizowaniem dotychczasowych rozmów prowadzonych przez zespoły robocze, które zmierzają do utworzenia instytucji kultury, którą założą trzy podmioty. Nowa instytucja będzie finansowana w równym stopniu przez wszystkie strony umowy - każda po 1/3" - poinformowała PAP Małgorzata Sowier z urzędu marszałkowskiego w Poznaniu.

Budżet Orkiestry Kameralnej "Amadeus" to ponad milion złotych rocznie.

Zdaniem marszałka wielkopolskiego Marka Woźniaka, najtrudniejszą rzeczą jest ustalenie budżetu nowej instytucji oraz remont obecnej siedziby orkiestry, ale najważniejszą jest możliwość uratowania orkiestry.

bEgyiIAJ

"Nowo utworzona instytucja miałaby rozpocząć działalność 1 stycznia 2011 roku, przejmując zespół pracowniczy - członków orkiestry. Gdyby nie doszło do tych uzgodnień, istniałaby realna groźba wypowiedzenia umowy o pracę wszystkim członkom orkiestry - mówił Woźniak.

Orkiestra Kameralna Amadeus została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal. Przekształcona w 1977 roku w etatowy zespół Polskiego Radia i Telewizji, od 1988 występuje jako Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus. Od początku istnienia orkiestry Duczmal jest jej dyrektorem i dyrygentem.(PAP)

kpr/ sto/

bEgyiIBe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)