Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podpisano polsko-turecką umowę o transporcie morskim

0
Podziel się

Ministrowie transportu Polski i Turcji - Sławomir Nowak i Binali Yildirim -
podpisali w piątek rządową umowę o transporcie morskim - poinformował w komunikacie resort
transportu. Celem umowy jest rozwój współpracy dot. transportu morskiego i rozwój żeglugi.

bEqoehRx

Ministrowie transportu Polski i Turcji - Sławomir Nowak i Binali Yildirim - podpisali w piątek rządową umowę o transporcie morskim - poinformował w komunikacie resort transportu. Celem umowy jest rozwój współpracy dot. transportu morskiego i rozwój żeglugi.

Jak poinformował w piątek resort, negocjacje umowy rozpoczęto w maju 2012 r. i zakończono w grudniu 2012 r. "Umowa przyczyni się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa morskiego i ochrony środowiska morskiego. Pozwoli także na rozwój współpracy w innych dziedzinach gospodarki morskiej, zainicjuje nowe formy współpracy morskiej z Republiką Turcji, zwłaszcza w szkolnictwie morskim, administracji morskiej i na forum organizacji międzynarodowych" - czytamy w komunikacie.

Wskazano, że dotychczas wzajemne stosunki Polski i Turcji dotyczące transportu morskiego regulowane były przepisami Konwencji handlowej i nawigacyjnej między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Turecką, podpisanej w Ankarze w 1931 roku. Postanowienia tej konwencji w części nawigacyjnej, regulującej zagadnienia dotyczące żeglugi morskiej, mają stracić moc z momentem wejścia w życie podpisanej w piątek umowy.

bEqoehRz

"Oznacza to, że w stosunkach prawno-traktatowych pomiędzy Polską a Turcją nowa umowa o transporcie morskim, dostosowana do unijnych standardów, zastąpi dotychczas istniejącą Konwencję z 1931 r." - wskazał resort.

Spotkanie ministrów Polski i Turcji oraz podpisanie umowy odbyło się w ramach oficjalnej wizyty w Polsce premiera Turcji Recepa Erdogana. (PAP)

her/ pad/ as/

bEqoehSa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)