Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podpisano umowę na budowę nowego stadionu w Białymstoku

0
Podziel się

W Białymstoku podpisano we wtorek umowę na budowę nowego stadionu
miejskiego. Za kwotę 156,1 mln zł brutto ma go w ciągu dwóch lat zbudować polsko-francuskie
konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. i Eiffage Construction. Prawie połowa pieniędzy to
fundusze UE.

bEhawPnp

W Białymstoku podpisano we wtorek umowę na budowę nowego stadionu miejskiego. Za kwotę 156,1 mln zł brutto ma go w ciągu dwóch lat zbudować polsko-francuskie konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. i Eiffage Construction. Prawie połowa pieniędzy to fundusze UE.

Formalnie stroną umowy z konsorcjum jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku. Obiekt zostanie wybudowany przy ul. Słonecznej, w miejscu obecnego stadionu miejskiego, gdzie swoje mecze w Ekstraklasie piłkarskiej rozgrywa Jagiellonia Białystok.

Prace będą wykonywane w etapach, by można było z przebudowywanego obiektu korzystać. Część prac rozbiórkowych została już wykonana.

bEhawPnr

Nowy stadion ma pomieścić 22,5 tys. widzów i być przede wszystkim przeznaczony do rozgrywek piłkarskich. Ma mieć tzw. III kategorię UEFA, czyli będą mogły odbywać się na nim mecze pod egidą UEFA, z wyjątkiem pucharowych finałów. Całe trybuny będą zadaszone. Powstaną też sale konferencyjne, powierzchnie komercyjne, boiska treningowe.

Wykonawca zapewnia, że za trzynaście miesięcy odda do użytku połowę nowego stadionu i wówczas nastąpi przebudowa użytkowanej obecnie części. Główną trudnością w budowie ma być unikalna, żelbetowo-stalowa konstrukcja tzw. korony stadionu.

Projekt będzie budowany za pieniądze z budżetu Białegostoku oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Obecnie to najdroższa inwestycja realizowana w ramach tego programu.(PAP)

rof/ je/ jbr/

bEhawPnS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)