Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podróżni boją się automatów biletowych

0
Podziel się:

Podróżujący koleją w Wielkiej Brytanii wolą stać w kolejce do okienka.

Podróżni boją się automatów biletowych
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEIFZUAB

Podróżujący koleją w Wielkiej Brytanii wolą stać w kolejce do okienka niż kupić bilet w automacie - podaje w środę BBC. Z raportu Passenger Focus, organizacji nadzorującej pracę kolei, wynika, że podróżni nie radzą sobie z obsługą biletomatów.

Maszyny sprawiają największy kłopot pasażerom, którzy korzystają z nich pierwszy raz i tym, którzy chcą _ kupić inny bilet niż zwykle _ - poinformował dyrektor naczelny Passenger Focus Anthony Smith. _ Podróżni, którzy często kupują bilety lub zazwyczaj używają tego samego automatu, mają mniejsze problemy _ - dodaje.

Jak wyjaśnia, pasażerowie skarżą się na _ oszałamiający żargon _ w komunikatach wyświetlanych przez automaty, zbyt wiele możliwości do wyboru i niepełną informację o typach biletów.

bEIFZUAD

Z raportu wynika, że problem z zakupem biletu powoduje wydłużenie czasu, jaki pasażerowie muszą spędzić w kolejce do okienka. Najdłuższe ogonki tworzą się na stacjach Guildford w hrabstwie Surrey oraz Winchester i Basingstoke w Hampshire.

_ - Firmy przewozowe starają się zadowolić klientów i nieustannie pracują nad rozwijaniem oferty, rozszerzając ją o nowe typy biletów _ - powiedział cytowany przez BBC przedstawiciel brytyjskich kolei państwowych.

Zdaniem Anthony'ego Smitha firmy przewozowe _ powinny maksymalnie uprościć proces kupowania biletu w automacie _.

bEIFZUBe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)