Notowania

głód
25.07.2011 13:17

Pół miliarda dolarów na walkę z głodem

Bank Światowy poinformował, że przeznaczy fundusze na pomoc dla mieszkańców Rogu Afryki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Bank Światowy poinformował, że przeznaczy w sumie ponad pół miliarda dolarów na pomoc dla mieszkańców Rogu Afryki, gdzie ogłoszono stan klęski głodu. Pół miliarda dolarów przydzielono na długoterminową walkę z suszą, a 12 mln dolarów - na pomoc doraźną.

_ - Natychmiastowa pomoc i odbudowa są najwyższym priorytetem i trzeba działać szybko, by zredukować ludzkie cierpienie _ - zaznaczył w komunikacie prezes Banku Światowego Robert B. Zoellick (na zdj.). - _ Wspieramy też długoterminowe działania odbudowujące gospodarkę i zwalczające suszę _ - dodał. Tłumaczył, że działania te są _ kluczem do przywrócenia środków do życia, maja też sprawić, by przyszłe susze nie przynosiły tak ogromnych strat w ludziach _.

12 mln dolarów będzie od razu rozdzielone na wsparcie gospodarstw wiejskich, zmniejszenie skutków suszy i pomoc rolnikom we wznawianiu upraw. Oprócz wsparcia finansowego rolnicy otrzymają nasiona, nawozy i narzędzia. 500 mln dolarów rozdzielone zostanie między długoterminowe programy pomocy poszkodowanym we wszystkich krajach Rogu Afryki.

Największą od 60 lat suszą na Półwyspie Somalijskim, zwanym też Rogiem Afryki, zostało dotkniętych ok. 12 mln osób. Apel humanitarny ogłoszony przez ONZ w listopadzie 2010 r. przewidywał zapotrzebowanie na pomoc w Rogu Afryki w wysokości 1,2 mld dol. Do tej pory zgromadzono jedynie 40 proc. tej sumy.

Bardzo wysoki poziom niedożywienia panuje obecnie głównie na południu Somalii oraz w Etiopii, Kenii i Dżibuti, zwłaszcza tam, gdzie napływają uchodźcy z Somalii.

Bank Światowy ogłosił w kwietniu, że wzrost cen żywności od czerwca 2010 r. zepchnął 44 miliony ludzi poniżej granicy ubóstwa. Wzrost o kolejne 10 proc. może według BŚ spowodować, że liczba ta zwiększy się o następne 10 milionów ludzi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t153232.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/glod;w;rogu;afryki;pilna;narada;w;rzymie,98,0,880226.html) Susza najgorsza od 60 lat. Potrzebna pomoc - Potrzebna jest masowa i pilna pomoc, by stawić czoło klęsce głodu w Rogu Afryki - mówi dyrektor generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t153058.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/glod;w;rogu;afryki;ue;zwieksza;pomoc,164,0,879524.html) Umierają z głodu. Potrzeba 1,2 mld dolarów Komisja Europejska zwiększa pomoc dla regionu Rogu Afryki, w związku z klęską głodu.
Tagi: głód, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz