Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy w Szwecji zbierają pieniądze dla powodzian

0
Podziel się

Kongres Polaków w Szwecji, zrzeszający ponad 20 organizacji polonijnych,
rozpoczął w środę zbiórkę pieniędzy dla powodzian w Polsce. Pomoc ma zostać przekazana do kraju za
pośrednictwem organizacji Caritas Polska.

bEiKuqWd

Kongres Polaków w Szwecji, zrzeszający ponad 20 organizacji polonijnych, rozpoczął w środę zbiórkę pieniędzy dla powodzian w Polsce. Pomoc ma zostać przekazana do kraju za pośrednictwem organizacji Caritas Polska.

Kongres Polaków w Szwecji zbiera fundusze przez działający w jego strukturach Komitet Wsparcia Inicjatyw Społecznych i Charytatywnych.

"Mamy fundusz interwencyjny, który uruchamiamy w sytuacji nagłej potrzeby w Polsce. Z powodu ogromnych strat, jakie wywołała powódź w kraju, zdecydowaliśmy o dodatkowej zbiórce pieniędzy" - powiedział PAP Michał Bieniasz, prezes Kongresu Polaków w Szwecji.

bEiKuqWf

Pierwszej wpłaty dokonał właśnie Kongres Polaków przeznaczając dla powodzian 10 tys. koron (ponad 4 tys. złotych). "Mamy nadzieję, że włączą się kolejni ofiarodawcy. Informacja o akcji już została rozesłana do naszych partnerów" - dodał prezes.

Jak podkreślił Bieniasz wszystkie wpłaty zostaną podane do wiadomości na stronie internetowej organizacji, a do ofiarodawców zostanie wysłane pocztą potwierdzenie wpłaty. Koszty administracyjne pokryje Kongres ze swojego budżetu, tak aby przesłane pieniądze w 100 procentach trafiły na konto organizacji Caritas Polska. To właśnie ta organizacja ma rozdysponować fundusze szwedzkiej Polonii wśród najbardziej poszkodowanych. "Zawsze współpracujemy z tymi, którzy są na miejscu w Polsce i są lepiej zorientowani w sytuacji" - powiedział prezes Kongresu Polonii w Szwecji.

Do akcji Polaków będą mogli włączyć się również Szwedzi.

Daniel Zyśk (PAP)

bEiKuqWl

zys/ mmp/ ap/ jbr/

bEiKuqWG
pieniądze
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)