Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sikorski
16.06.2011 14:43

Polak będzie ambasadorem UE w Gruzji

O nominacji generała Andrzeja Tyszkiewicza poinformował Radosław Sikorski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

_ - Generał Andrzej Tyszkiewicz, były dowódca Wielonarodowej Dywizji Sił Stabilizacyjnych i Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku, do niedawna ambasador RP w Bośni i Hercegowinie, będzie ambasadorem UE w Gruzji - _ poinformował szef MSZ Radosław Sikorski.

_ - Kolejny kompetentny Polak będzie ambasadorem Unii, w kraju Partnerstwa Wschodniego. Bo jesteśmy coraz skuteczniejsi _ - napisał na Twitterze przebywający z wizytą w Tunezji Sikorski. Dziś wyjaśnił, że chodzi o gen. Tyszkiewicza.

Generał broni Andrzej Tyszkiewicz w 2002 r. został zastępcą dowódcy Wojsk Lądowych. W latach 2005-2010 był ambasadorem RP w Sarajewie. Przez kilka lat był szefem Polskiego Zespołu Kontaktowego, a potem szefem Narodowego Przedstawicielstwa Wojskowego przy Kwaterze Głównej Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE).

Wcześniej pełnił funkcje attache obrony w ambasadzie RP w Turcji, kierował Zespołem Inspekcji Wojska Polskiego, był też zastępcą dowódcy Warszawskiego Okręgu Wojskowego. W karierze dowódczej przeszedł przez stanowiska szefa sztabu i dowódcy pułku, brygady i dywizji. Dowodził 6. Brygadą Powietrzno-Desantową. Studiował w Akademii Wojskowej im. Frunzego i Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRR. Tyszkiewicz ma 62 lata.

Czytaj w Money.pl

Tagi: sikorski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz