Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach
08.11.2012 07:03

Polak skazany za groźby zamachu podczas szczytu NATO w Chicago

Przyznał się do próby wysadzenia mostu kolejowego podczas majowego szczytu NATO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

24-letni Sebastian S. * *przyznał się do wygłaszania gróźb wysadzenia mostu kolejowego w Chicago. Sędzia okręgu Cook skazał go na cztery lata więzienia. * *Polak po co najmniej sześciu miesiącach w ośrodku wychowawczym, który rekomendował sędzia, będzie mógł wyjść na wolność. Zostanie jednak deportowany do Polski.

Sebastiana S. aresztowano 17 maja tego roku na kilka dni przed rozpoczęciem szczytu NATO w Chicago. Oskarżono go o próbę przygotowania zamachu z użyciem materiałów wybuchowych. Prokuratura zarzucała mu ponadto sympatyzowanie z ugrupowaniem anarchistycznym pod nazwą _ Black Bloc _ i stwarzanie zagrożenia chwaleniem się posiadaniem materiałów wybuchowych.

Polak miał się przechwalać, że materiały wybuchowe w ilości wystarczającej do wysadzenia wiaduktu nad autostradą, ukrył w książce o Harrym Potterze w domu, gdzie mieszkał. Jednak w czasie przeszukania policja niczego nie znalazła.

Według zeznań świadków i oświadczeń obrońcy Sebastiana S. Jeffa Franka, cała sprawa miała charakter _ niemądrego przechwalania się młodego pijanego mężczyzny w rozmowie z zakonspirowanymi policjantami _. Zdaniem Franka sprawa została przez prokuratorów reprezentujących stan Illinois przesadnie sklasyfikowana jako przestępstwo naruszające stanowe prawo antyterrorystyczne.

Chicagowska policja oprócz Polaka aresztowała w maju czterech innych mężczyzn pod zarzutem użycia koktajli Mołotowa w czasie demonstracji przeciw szczytowi NATO w Chicago. Żaden z nich nie przyznał się do winy.

Czytaj więcej na podobne tematy w Money.pl
Było pokojowo. Aż doszli do kordonu policji Do przepychanek z policją doszło w niedzielę w Chicago podczas protestu w związku z rozpoczętym tego dnia szczytem NATO.
Chciał zniszczyć Pentagon i Kapitol. Bo to "zło" Sąd federalny w Bostonie skazał na 17 lat więzienia Rezwana Ferdausa za planowanie ataków na gmachy publiczne w Waszyngtonie.
Alarm na lotnisku. Przez worki na zwłoki Podczas przeszukania bagażu podręcznego jednego z pasażerów znaleziono m.in. granat dymny, pałki, nóż, kajdanki i worki na zwłoki.
Tagi: zamach, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz