Notowania

wiadomości
09.03.2012 17:20

Polak, skazany za zabójstwo 19-latki z Warszawy, zatrzymany w Irlandii

# dochodzi inf. o tym, że Andrzej K. uciekł z kraju podczas przerwy w odbywaniu kary #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf. o tym, że Andrzej K. uciekł z kraju podczas przerwy w odbywaniu kary #

09.03. Warszawa (PAP) - 50-letni Polak, który brał udział w brutalnym zabójstwie 19-latki na warszawskim Zaciszu, został zatrzymany w Irlandii. Andrzej K. odsiadywał wyrok 25-lat więzienia; uciekł z kraju podczas przerwy w odbywaniu kary.

Andrzej K. wyszedł z zakładu karnego na przerwę w odbywaniu kary, udzieloną przez sąd okręgowy - podała rzeczniczka dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Luiza A. Sałapa.

Chodzi o zabójstwo 19-letniaj Beaty, do którego doszło w 1994 r. w jednej z willi na warszawskim Zaciszu. Andrzej K. zabił dziewczynę razem ze swoim kolegą - Piotrem S. Obaj zostali skazani na 25 lat więzienia.

Jednego ze swoich oprawców - Piotra S. - dziewczyna dobrze znała; wykonywał bowiem różnego rodzaju prace remontowe w jej rodzinnym domu. Dlatego wpuściła mężczyzn do środka. Ci najpierw uderzyli ją metalową rurką w głowę, dusili i wrzucili do wanny wypełnionej wodą. Później okradli dom, zabierając 90 tys. zł i 2 kg złota.

Andrzej K. w 2006 r. wyszedł z więzienia na przerwę w odbywaniu kary z uwagi na zły stan zdrowia swojej żony. Wtedy uciekł z Polski. Na jego ślad wpadli policjanci z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego KSP.

"Ustalili, że mieszka i pracuje w Irlandii, posługując się fałszywym nazwiskiem. Dotarcie do niego było trudne, ponieważ zerwał wszelkie kontakty z rodziną" - powiedziała w piątek PAP Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodała, 50-latek w ciągu 2 tygodni zostanie przewieziony do Polski i trafi do więzienia. Ma do odsiedzenia jeszcze 16 lat; kolejne trzy grożą mu za ucieczkę i posługiwanie się fałszywymi dokumentami.

Jego kompan nadal przebywa w więzieniu.

Ta sprawa była od początku trudna. Prokuratura z powodu braku dowodów dwukrotnie umarzała śledztwo. Przełomem było zatrzymanie Andrzeja K. do innej sprawy. Mężczyzna przyznał się wówczas do zabicia kobiety na warszawskim Zaciszu i swoimi zeznaniami obciążył Piotra S.(PAP)

pru/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz