Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 16:08

Policja: 22. Finał WOŚP przebiega spokojnie

# dochodzą najnowsze dane z policji z godz. 15.30 #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą najnowsze dane z policji z godz. 15.30 #

12.01. Warszawa (PAP) - 22. Finał WOŚP przebiega spokojnie. W całym kraju doszło do kilkunastu incydentów związanych z kwestami - poinformował w niedzielę PAP rzecznik KGP Mariusz Sokołowski. Policja apeluje do wolontariuszy o to, by zwłaszcza po zmroku zbierali pieniądze w grupach.

Z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że do godziny 15.30, m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Rybniku, Kamieniu Pomorskim, odnotowano kilkanaście przypadków związanych z kradzieżą lub uszkodzeniem kilkunastu skarbonek WOŚP. "Do jednostek policji doprowadzono 12 osób, w tym pięć niepełnoletnich. Zagubiono osiem identyfikatorów, z czego jeden udało się odnaleźć" - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

"Biorąc pod uwagę skalę zbiórki, że pieniądze zbiera ponad 120 tys. osób, to oceniamy, że kwesta przebiega bezpiecznie i spokojnie" - dodał.

Nad bezpieczeństwem podczas Finału czuwa kilkanaście tysięcy policjantów wspieranych przez strażników miejskich. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci.

Do kwestujących policjanci apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa: unikanie mało uczęszczanych miejsc, m.in. podwórek, bram, parków, skwerów, zwłaszcza po zmierzchu, oraz kwestowanie w towarzystwie innych osób, a nie samotnie.

Policjanci przypominają, że w razie napadu nie warto starać się za wszelką cenę ratować skarbonki, bo życie i zdrowie jest ważniejsze; lepiej zapamiętać jak najwięcej szczegółów, które mogą później pomóc zidentyfikować sprawcę, oraz jak najszybciej zawiadomić policję.

Na konto Fundacji WOŚP do godz. 16 wpłynęło ponad 9 mln zł.

Zeszłoroczna kwesta, podczas której zebrano ponad 50,6 mln zł, przebiegła spokojnie; w całym kraju doszło do 39 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP. (PAP)

gdyj/ akw/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz