Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja: ostrożnie obchodźmy się z petardami i fajerwerkami

0
Podziel się

Fajerwerki to ładunki wybuchowe w skali mikro, niewłaściwe obchodzenie się
z nimi może doprowadzić do tragedii - ostrzega policja przed zbliżającym się Sylwestrem i apeluje o
rozsądek i ostrożność.

bEimAqFx

Fajerwerki to ładunki wybuchowe w skali mikro, niewłaściwe obchodzenie się z nimi może doprowadzić do tragedii - ostrzega policja przed zbliżającym się Sylwestrem i apeluje o rozsądek i ostrożność.

"Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie pozwalajmy, aby petardy czy fajerwerki odpalały dzieci. Nie odpalajmy ich też w tłumie i z ręki" - powiedział we wtorek PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Wybierając miejsce do odpalania sztucznych ogni należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo innych osób, a także na ryzyko ewentualnego pożaru - dodał. "Jeśli petarda z jakichś powodów nie odpali, zaczekajmy chwilę zanim do niej podejdziemy. Nigdy też nie odpalajmy takiego fajerwerku po raz drugi" - przestrzega Sokołowski.

bEimAqFz

Sztuczne ognie powinniśmy kupować jedynie w pewnych miejscach - np. w sklepach. "Sprawdźmy czy nie są przeterminowane, a także czy zawierają instrukcję i czy jest ona w języku polskim" - podkreślił Sokołowski.

Za niewłaściwe obchodzenie się ze sztucznymi ogniami, a także zakłócenie w ten sposób spokoju innym grożą kary grzywny, a nawet ograniczenia wolności. Osobom, które sprzedają petardy małoletnim, grozi nawet do dwóch lat więzienia. (PAP)

pru/ bno/ jra/

bEimAqGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)