Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja ostrzega: trudne warunki na drogach

0
Podziel się

Z powodu padającego śniegu w wielu rejonach kraju są trudne warunki na
drogach - ostrzega policja i apeluje do kierowców o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości
do sytuacji na jezdni.

bEgEHuDF

Z powodu padającego śniegu w wielu rejonach kraju są trudne warunki na drogach - ostrzega policja i apeluje do kierowców o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do sytuacji na jezdni.

"Zwracajmy uwagę na innych użytkowników dróg, także pieszych. Próbujmy przewidzieć ich zachowanie. Jedźmy wolniej, ponieważ łatwo jest wpaść w poślizg; nie siadajmy też za kierownicę pod wpływem alkoholu" - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Przypomniał, że gdy zaczyna padać intensywnie śnieg, zazwyczaj zwiększa się liczba kolizji. Tylko w Warszawie od poniedziałkowego poranka było ich już 15, mimo że - jak zaznaczają funkcjonariusze - ruch po świętach jest niewielki.

bEgEHuDH

"Wiele osób przedłużyło sobie świąteczne wyjazdy. Wrócą dopiero po Nowym Roku" - dodał Sokołowski.

Policjanci o ostrożność apelują też do tych, którzy w najbliższych dniach wyjadą na Sylwestra. Osoby te powinny spodziewać się wzmożonych kontroli. Podobnie jak przed świętami policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, sposób przewożenia dzieci oraz stan techniczny aut.

W wydłużony świąteczny weekend - od 24 grudnia do 28 grudnia - doszło w sumie do 251 wypadków, w których zginęło 36 osób (w tym aż 16 pieszych) a 338 zostało rannych. (PAP)

pru/ malk/ jra/

bEgEHuEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)