Notowania

wiadomości
13.12.2013 11:26

Policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o śmiertelne potrącenie 13-latka

Policja poszukuje 34-letniego Mariusza Nowaka, który w Czarnówce nieopodal Warszawy śmiertelnie potrącił 13-letniego chłopca. Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu mężczyźnie zarzutów. Prawdopodobnie zostanie wydany też list gończy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Policja poszukuje 34-letniego Mariusza Nowaka, który w Czarnówce nieopodal Warszawy śmiertelnie potrącił 13-letniego chłopca. Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu mężczyźnie zarzutów. Prawdopodobnie zostanie wydany też list gończy.

Do tragedii doszło w środę, gdy chłopiec ze swoją 16-letnią siostrą wracał poboczem drogi ze szkoły do domu. Kierowca prowadzący rozpędzony samochód osobowy potrącił 13-latka, nie zatrzymał się i nie udzielił mu pomocy. Dziewczynce nic się nie stało.

Policja opublikowała zdjęcie i rysopis poszukiwanego. 34-letni Mariusz Nowak ma 171-75 cm wzrostu, krótkie włosy ciemny blond, owalną twarz, średniej budowy ciała. Jego cechą charakterystyczną są wyraźnie odstające uszy.

"Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów Mariuszowi Nowakowi oraz postanowienie o upublicznieniu jego wizerunku i nazwiska, ponieważ mężczyzna ten się ukrywa" - powiedziała w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury-Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur.

Odnaleziono samochód, który mężczyzna porzucił, zacierając ślady. Śledczy przeprowadzili już oględziny pojazdu. Przesłuchana w charakterze świadka ma być jego żona, która jest właścicielką auta.

"Trwają poszukiwania tego mężczyzny. Jeśli w ciągu kilku dni nie zostanie zatrzymany, to będzie wydany list gończy" - powiedziała Mazur.

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna w przeszłości został skazany za podobne przestępstwo. W 2002 roku potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku. Sąd skazał go na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia, nawiązkę 5 tys. zł na rzecz rodziny zmarłego oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej o kwocie 3 tys. zł. Otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod numerem telefonu 22 779 40 91 lub z najbliższą jednostką policji na terenie kraju.

Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.(PAP)

gdyj/ malk/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz