Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polskie drogi
26.12.2010 16:46

Policja: Powroty do domów bezpieczne

Nie było poważnych wypadków, ale w całym kraju są dość trudne warunki na drogach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tbertor1/CC/Flickr)

*Po południu nieznacznie zwiększył się ruch na drogach krajowych i dojazdowych do miast. Nie ma jednak poważniejszych utrudnień ani korków - oceniają policjanci i apelują do tych osób, które jeszcze w niedzielę wracać będą ze świątecznych wyjazdów, o ostrożność i rozwagę. *

_ - Jest spokojnie, ruch nieznacznie się zwiększył. Nie mamy w tej chwili informacji o żadnych poważniejszych wypadkach czy korkach _ - powiedziała Grażyna Puchalska z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Jak dodała, w całym kraju są jednak dość trudne warunki na drogach. _ - Apelujemy do tych osób, które jeszcze dzisiaj zdecydują się na powroty ze świątecznych wyjazdów, o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Wyjedźmy wcześniej, przed podróżą sprawdźmy stan naszego auta. Uważajmy na innych kierowców i pieszych _ - podkreśliła.

Z policyjnych statystyk wynika, że Wigilia i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia były pod względem liczby wypadków najbezpieczniejsze od lat. W sumie w 92 wypadkach zginęło osiem osób, a 120 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też mniej niż zwykle pijanych kierowców - 362 (średnio zatrzymuje się ich każdego dnia ok. 400 - PAP).

Od Wigilii trwa policyjna akcja _ Bezpieczny Weekend _. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców, prędkość, z jaką jadą, a także stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Więcej patroli jest na dworcach kolejowych i w okolicach kościołów.

Jak zaznaczyła Puchalska, w dwa pierwsze dni świątecznego weekendu doszło też do zdecydowanie mniejszej liczby przestępstw - kradzieży, włamań czy zabójstw.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t89556.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/policja;chwali;kierowcow;-;to;najlepszy;prezent,52,0,743476.html) Policja chwali kierowców - to najlepszy prezent Osiem osób zginęło a 120 zostało rannych - to bilans Wigilii i pierwszego dnia świąt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t90207.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ekspert;sol;na;drogach;to;najlepszy;sposob,21,0,743445.html) Ekspert: Sól na drogach to najlepszy sposób Inne środki chemiczne są kilkanaście razy droższe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t126908.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sytuacja;na;drogach;bloto;i;zawieje;utrudniaja;jazde,8,0,743432.html) Sytuacja na drogach: Błoto i zawieje utrudniają jazdę Kierowcy powinni być szczególnie ostrożni na drogach południa Polski.
Tagi: polskie drogi, drogi, policja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz