Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja prosi motocyklistów o rozsądek

0
Podziel się

Od początku roku na polskich drogach doszło do 100 wypadków, w których zginęło 12 motocyklistów.

Policja prosi motocyklistów o rozsądek
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bDAXcaMl

Od początku roku na polskich drogach doszło do 100 wypadków, w których zginęło 12 motocyklistów, a 88 zostało rannych - informuje policja i apeluje do nich o rozwagę.

**_ - Jest coraz cieplej i rozpoczyna się sezon na jazdę motocyklami. Suche drogi i dodatnia temperatura to warunki, które sprzyjają wyjazdom motocyklowym. Apelujemy, aby miłośnicy jednośladów na drogach kierowali się rozsądkiem _ - powiedział Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Przypomniał, że w ostatnich dniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we Wrocławiu zatrzymali motocyklistę, który pomimo ograniczenia prędkości do 110 km/h, jechał z prędkością dochodzącą do 235 km/h.

bDAXcaMn

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom po zatrzymaniu, że chciał _ wypróbować maszynę _. Motocyklista został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Zobacz także: Zobacz dramatyczne skutki wypadków drogowych:

W pierwszych trzech miesiącach 2010 roku w 97 wypadkach z udziałem motocykli zginęło 15 osób, a 84 zostały ranne - wynika z policyjnych statystyk.

bDAXcaMt

Policja przypomina, że główną przyczyną wypadków drogowych, także tych z udziałem motocykli, jest nadmierna prędkość. _ _

_ - Często motocykliści giną, ponieważ jadąc z nadmierną prędkością natrafiają na jakąś przeszkodę lub tracą panowanie nad pojazdem _ - powiedział Jakubowski.

Częstą przyczyną wypadków jest też nieprzepisowe wyprzedzanie. _ - Motocykliści powinni pamiętać także o dobrym oznakowaniu. Aby być widocznym dla innych kierowców należy nosić kamizelki odblaskowe _ - zaznaczył Jakubowski.

bDAXcaMu
bDAXcaMO
Źródło:
KOMENTARZE
(0)