Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja: Spokojny 22. Finał WOŚP - odnotowaliśmy 45 incydentów

0
Podziel się

22. Finał WOŚP przebiegł spokojnie. Jak poinformował w niedzielę wieczorem
PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski w całym kraju w związku z kwestami doszło do 45
incydentów.

bCYtxBTV

22. Finał WOŚP przebiegł spokojnie. Jak poinformował w niedzielę wieczorem PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski w całym kraju w związku z kwestami doszło do 45 incydentów.

Z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że do godziny 21.30 podczas kwest WOŚP odnotowano w kraju 45 incydentów. Zgłoszenia dotyczyły głównie kradzieży lub uszkodzenia puszek. Zdarzały się też pojedyncze przypadki wyciągania ze skarbonek WOŚP pieniędzy przez samych kwestujących.

"Do jednostek policji doprowadzono 25 osób, zatrzymano 15. Zagubiono osiem identyfikatorów, z czego jeden udało się odnaleźć. Jedna z interwencji dotyczyła zasłabnięcia wolontariusza - była to osoba nietrzeźwa i pod wpływem środków odurzających" - poinformował Sokołowski.

bCYtxBTX

"Biorąc pod uwagę, że pieniądze zbiera ponad 120 tys. osób, to oceniamy, że kwesta przebiega bezpiecznie i spokojnie" - dodał.

Nad bezpieczeństwem podczas Finału czuwało kilkanaście tysięcy policjantów wspieranych przez strażników miejskich.

Na konto Fundacji WOŚP do godz. 21 wpłynęło blisko 24 mln zł.

Zeszłoroczna kwesta, podczas której zebrano ponad 50,6 mln zł, też przebiegła spokojnie; w całym kraju doszło do 39 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP. (PAP)

bCYtxBUd

stav/ gdyj/ mp/

bCYtxBUy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)