Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność policji
08.03.2013 20:27

Policja zatrzymała mężczyznę w związku z zabójstwem w filharmonii

Dziś rano pracownicy Filharmonii w Jeleniej Górze znaleźli w budynku dwa ciała: 27-letniej kobiety, harfistki oraz 60-letniego pracownika ochrony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anita Patterson Peppers/Dreamstime.com)

*Wrocławska policja zatrzymała na Śląsku mężczyznę w związku z zabójstwem dwóch osób w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Policja nie ujawnia, kim jest zatrzymany. *

Mężczyzna był poszukiwany od kilku godzin; ostatecznie wrocławskiej policji udało się go zatrzymać na Śląsku - poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski. _ - Na tym etapie śledztwa nie ujawniamy, kim jest mężczyzna, ani jaki może mieć związek ze sprawą _ - dodał rzecznik.

Dziś rano pracownicy Filharmonii w Jeleniej Górze znaleźli w budynku dwa ciała: 27-letniej kobiety, harfistki oraz 60-letniego pracownika ochrony. Ciała zabitych znajdowały się w różnych miejscach: mężczyzny na parterze, obok dyżurki, kobiety na piętrze, prawdopodobnie w gościnnym pokoju, w którym nocowała przed dzisiejszym koncertem.

Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok obu ofiar. Dopiero jej wyniki dadzą odpowiedź jak zginęli. Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek nie chciała mówić o obrażeniach ofiar. Powiedziała jedynie, że _ wszystkie dotychczasowe okoliczności wskazują na to, że mamy do czynienia z podwójnym zabójstwem _.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do organów ścigania, ofiary nie miały ran postrzałowych. Natomiast motywem zabójstwa mogła być zemsta na pracowniku ochrony. Młoda artystka prawdopodobnie była przypadkową ofiarą.

Harfistka przyjechała do Jeleniej Góry na koncert _ Muzyczne pary _ z muzyką m.in. Wagnera i Czajkowskiego, który miał się dziś odbyć. _ - W czwartek w filharmonii odbyła się próba generalna koncertu, a harfistka pozostała w budynku, korzystając z pokoju gościnnego _ - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że udało się zabezpieczyć nagrania z monitoringu.

Z powodu tragicznego wydarzenia koncert został odwołany.

Czytaj więcej o działalności Policji w Money.pl
Szukano go w całej Europie, wpadł w Polsce Centralne Biuro Śledcze zatrzymało byłego funkcjonariusza łotewskiej policji, poszukiwanego między innymi za zabójstwa.
Działacz SLD zatrzymany za molestowanie Zatrzymanie ma związek z molestowaniem seksualnym studentek. Według informacji chodzi o co najmniej kilka studentek, które zgłosiły się na policję.
Korupcyjna afera w armii. Pierwsi zatrzymani Policjanci i żołnierze Żandarmerii Wojskowej z Poznania zatrzymali cztery osoby zamieszane w korupcję.
Tagi: działalność policji, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz