Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
23.12.2007 16:18

Policja zatrzymała trzech nietrzeźwych kierowców TIR-ów

Podlascy policjanci zatrzymali w niedzielę trzech kierowców ciężarówek jadących w jednej grupie trasą nr 61 od Augustowa w kierunku Warszawy - wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Podlascy policjanci zatrzymali w niedzielę trzech kierowców ciężarówek jadących w jednej grupie trasą nr 61 od Augustowa w kierunku Warszawy - wszyscy byli pod wpływem alkoholu. *

Pierwszego kierowcę zatrzymano koło Rajgrodu, dwóch pozostałych, dzięki blokadzie zorganizowanej w Grajewie - poinformował PAP Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Na trzy jadące zbyt szybko TIR-y zwróciła uwagę załoga nieoznakowanego radiowozu, która zarejestrowała na wideoradarze przekroczenie prędkości przez kierowców tych ciężarówek.

W okolicach Rajgrodu zatrzymali ostatnią z nich i wtedy okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy - alkomat wskazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wtedy przekazali dyżurnemu sygnał o dwóch innych ciężarówkach. Zatrzymano je w Grajewie.

Okazało się, że i ci kierowcy pili alkohol zanim wyruszyli w trasę. U nich także alkomat wskazał ponad promil alkoholu.

Wszyscy trzej wracali pustymi ciężarówkami z Litwy do jednej z podwarszawskich miejscowości - siedziby firmy, w której pracują.

Odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu i przekroczenie prędkości. Jak podał Tomaszczuk, grozi im do dwóch lat więzienia. (PAP)

rof/ bno/

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz