Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policjanci unijnej misji EULEX aresztowali w Kosowie pięć osób

0
Podziel się:

Policja unijnej misji EULEX w Kosowie aresztowała pięć osób podejrzanych o
udział w przestępczości zorganizowanej - poinformowały w środę źródła misji. Śledztwo ma ustalić,
czy w przemyt paliwa i inną nielegalną działalność są zamieszani żołnierze KFOR.

Policja unijnej misji EULEX w Kosowie aresztowała pięć osób podejrzanych o udział w przestępczości zorganizowanej - poinformowały w środę źródła misji. Śledztwo ma ustalić, czy w przemyt paliwa i inną nielegalną działalność są zamieszani żołnierze KFOR.

Policjanci EULEX "przeszukali w Kosowie cztery przedsiębiorstwa i nieruchomości należące do siedmiu podejrzanych, pięciu z nich zatrzymano. Dwaj inni znajdują się obecnie za granicą. Przeszukania przeprowadzono w ramach śledztwa w sprawie przestępczości zorganizowanej, przemytu paliwa i unikania płacenia podatków" - czytamy w komunikacie unijnej misji.

W osobnej deklaracji wydanej przez misję NATO w Kosowie podano, że "przez ostatnie lata żołnierze KFOR byli podejrzewani o udział w przypadkach przemytu paliwa, unikania płacenia podatków i przekraczania uprawnień". Narodowości wojskowych i dalszych szczegółów nie podano.

"Jeśli będą prawdziwe dowody, żołnierze KFOR staną przed wymiarem sprawiedliwości" - głosi deklaracja kierownictwa NATO w Kosowie.

Międzynarodowe siły pokojowe KFOR działają w Kosowie pod auspicjami NATO od czerwca 1999 roku. Obecnie jest ich w Kosowie około 10 tysięcy.

EULEX, trzytysięczna unijna misja prawno-policyjna, ma za zadanie wprowadzenie w Kosowie państwa prawa. Zajmuje się sprawami, z którymi nie mogą uporać się lokalne struktury.(PAP)

jo/ mc/

7118802 7118631

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)