Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Politechnika Białostocka zaoferuje kształcenie na odległość

0
Podziel się

Politechnika Białostocka uruchomi kształcenie na odległość za
pośrednictwem internetu; będzie ono możliwe dzięki budowie Centrum Nowoczesnego Kształcenia -
poinformował w piątek PAP prorektor tej uczelni prof. Lech Dzienis. Uczelnia i Polska Agencja
Rozwoju Przedsiębiorczości podpisały umowę w tej sprawie.

bEhNOtIR

Politechnika Białostocka uruchomi kształcenie na odległość za pośrednictwem internetu; będzie ono możliwe dzięki budowie Centrum Nowoczesnego Kształcenia - poinformował w piątek PAP prorektor tej uczelni prof. Lech Dzienis. Uczelnia i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisały umowę w tej sprawie.

Inwestycja będzie kosztowała blisko 65,5 mln zł. W prawie 97 proc. będzie dofinansowana z pieniędzy unijnych z programu "Rozwój Polski Wschodniej".

Budowa ma ruszyć wiosną 2010 roku i potrwać do końca 2012 roku. Uczelnia ma już pozwolenie na budowę, w ciągu miesiąca ogłosi przetarg, w którym będzie chciała wyłonić wykonawcę budowy - powiedział prorektor Dzienis.

bEhNOtIT

Dzięki unijnym środkom z programu Polski Wschodniej Politechnika Białostocka ma mieć znacznie lepszą bazę naukowo-badawczą, wyższy standard nauczania, lepsza ma być także jakość kształcenia. Jak poinformował prof. Dzienis, który odpowiada za rozwój uczelni, nowoczesne centrum ma być czymś na kształt "małego studia telewizyjnego".

Studenci będą mogli w specjalnych salach oglądać na żywo lub retransmitowane wykłady z różnych stron świata. Te wykłady oraz inne zajęcia będą mogli także oglądać w domu w swoich komputerach. Do nowego centrum przeniesiona też zostanie biblioteka uczelni, powstaną profesjonalne laboratoria do nauki języków obcych, będzie duże zaplecze komputerowe oraz serwerowe do gromadzenia zbiorów elektronicznych.

Oprócz Centrum Kształcenia Zdalnego, Biblioteki Głównej i Studium Języków Obcych w nowym budynku mieścić się będzie także Naukowe Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Politechnika Białostocka jest największą publiczną uczelnią techniczną w Podlaskiem. Kształci około 13 tys. studentów. (PAP)

bEhNOtIZ

kow/ hes/ jra/

bEhNOtJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)